Microsoft, OpenAI’dan kovulan eski CEO Sam Altman’ı işe aldı!

Microsoft CEO'su Satya Nadella, bugün günü yaptığı açıklamada hem OpenAI’ın eski CEO’su Sam Altman'ı hem de – OpenAI’ın eski Başkanı Greg Brockman'ı işe aldığını açıkladı. İşte konuya ilişkin detaylar...

Microsoft, OpenAI’dan kovulan eski CEO Sam Altman’ı işe aldı!

"Sam Altman ve Greg Brockman'ın meslektaşlarıyla beraber yeni bir gelişmiş yapay zekâ araştırma ekibine önderlik etmek için Microsoft'a katılacakları haberini paylaşmaktan son derece heyecan duyuyoruz" ifadelerini kullanan Nadella, "Onlara başarıları için gereken kaynakları sağlamak üzere hızla hareket etmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz" dedi.

Nadella aynı zamanda, şirketin OpenAI ile ortaklığına karşı çıktığını ve "Emmett Shear ve OAI'nin yeni liderlik ekibini tanımayı ve onlarla beraber çalışmayı" sabırsızlıkla beklediğini belirtti.

Altman, ayrıca, Nadella'nın gönderisini tekrar paylaşarak "Görev devam ediyor" diye ekledi.

sam altman

OPENAI’DAN KOVULMUŞTU

Öte yandan, Altman, cuma günü dramatik bir yönetim kurulu kararıyla OpenAI'den kovulmuştu. ChatGPT'nin arkasındaki şirketin kâr amacı gütmeyen yönetim kurulu, artık "liderliği sürdürme yeteneğine güvenmediğini" söylemişti.

Bu karar, teknoloji dünyasında şok etkisi yaratmış ve daha sonra OpenAI'ın üç çalışan eski CEO Altman’ın ardından istifa etmişti.