Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Meteoroloji Uzmanı Orhan Şen’den Son Dakika Uyarısı: Muğla, Çanakkale, İzmir, Manisa, Balıkesir, Aydın, Isparta ve Antalya'da Yaşayanlar Dikkat

Meteoroloji Uzmanı Orhan Şen, paylaşım platformu X’ten yaptığı açıklamada, ülke genelinde yağışlı ve soğuk bir havanın hakim olacağını, İstanbul’a kar yağışının cumartesi günü beklenmesi gerektiğini duyurdu. Şen, yağışların kuvvetli olacağı bölgeleri ve sıcaklık değerlerini de paylaştı.

Yayın Tarihi: 09.01.2024 13:16
Güncelleme Tarihi: 09.01.2024 13:16

Meteoroloji Uzmanı Orhan Şen’den Son Dakika Uyarısı:  Muğla, Çanakkale, İzmir, Manisa, Balıkesir, Aydın, Isparta ve Antalya'da Yaşayanlar Dikkat

Meteoroloji Uzmanı Orhan Şen, paylaşım platformu X’ten yaptığı açıklamada, ülke genelinde yağışlı ve soğuk bir havanın hakim olacağını, İstanbul’a kar yağışının cumartesi günü beklenmesi gerektiğini duyurdu. Şen, yağışların kuvvetli olacağı bölgeleri ve sıcaklık değerlerini de paylaştı. Şen, bugün salı olduğunu, ülkede yağış olduğunu, sıcaklıkların batı ve iç bölgelerde 8-12 derece azalacağını, rüzgarın Marmara ve kuzey Ege’de poyrazdan kuvvetli zamanla fırtına hızında eseceğini belirtti. İşte, Meteoroloji Uzmanı Orhan Şen’in son dakika uyarısı…

YAĞIŞLAR GÜNDÜZ KUVVETLİ

hava-durumu

Meteoroloji Uzmanı Orhan Şen, yağışların gündüz saatlerinde Muğla, Çanakkale, İzmir, Manisa, Balıkesir, Aydın, Isparta ve Antalya’da kuvvetli yağmur şeklinde olacağını söyledi. Şen, bugün Trakya, Güney Marmara, İç Ege’nin ve İç Anadolu’nun kuzey ve doğusunda, Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’da karla karışık yağmur ve kar şeklinde yağış beklendiğini ifade etti.

AKŞAM SAATLERİNDEN SONRA SICAKLIKLAR DÜŞECEK

Meteoroloji Uzmanı Orhan Şen, akşam saatlerinden sonra sıcaklıkların düşmesiyle Manisa, Balıkesir’in yüksek kesimlerinde ve Çanakkale’de karla karışık yağmur ve karın kuvvetli olacağını bildirdi. Şen, bugün salı olduğunu, karın İstanbul’un kapısına kadar geleceğini ama içeri girmeyecek gibi göründüğünü kaydetti. Şen, İstanbul’un Avrupa yakasının batısında karla karışık yağmur ve yükseklerde kar görülebileceğini, sıcaklığın 7 derece olacağını aktardı.

KAR TEKİRDAĞ VE KIRKLARELİ’NE KADAR GELİYOR

hava-durumu

Meteoroloji Uzmanı Orhan Şen, karın Tekirdağ ve Kırklareli’ne kadar geliyor olacağını belirtti. Şen, Ankara’da akşam kar yağışı olacağını, gündüz sıcaklığın 8 derece olacağını söyledi. Şen, İzmir’in kuvvetli yağmurlu ve 12 derece olacağını ifade etti.

İSTANBUL’A KAR CUMARTESİ GÜNÜ BEKLENİYOR

Meteoroloji Uzmanı Orhan Şen, İstanbul’a kar olasılığının cumartesi günü daha yüksek olduğunu duyurdu. Şen, sıcaklığın 3-4 dereceye kadar düşeceğini, batı Karadeniz ve Marmara’nın kuzey ve doğusunda kuvvetli olmasa da kar görülebileceğini bildirdi. Şen, durumu takip edeceklerini sözlerine ekledi.