Bist 100
10.471,32 0%
DOLAR
32,63 -0,5%
EURO
34,96 -0,85%
ALTIN
2.413,52 -0,8%

Mersin’de uyuşturucu baronu Zafer Ramadan MİT operasyonuyla yakalandı

MİT zehir tacirlerine göz açtımıyor. Mersin’de uluslararası uyuşturucu ticareti yapan ve G-42 koduyla aranan Zafer Ramadan, MİT ve Emniyet’in ortak operasyonuyla yakalandı. Ramadan’ın yaklaşık 10 yıldır uyuşturucu sektöründe faaliyet gösterdiği ve yüzlerce kişinin ölümüne neden olduğu belirtildi.

Yayın Tarihi: 22.12.2023 09:57
Güncelleme Tarihi: 22.12.2023 09:57

Mersin’de uyuşturucu baronu Zafer Ramadan MİT operasyonuyla yakalandı

Türkiye, suçlularla mücadelede başarılı operasyonlara imza atıyor. Halkın huzuru ve güvenliği için amansız micaele veren silahlı güçler zehir tacirlerine geçit vermiyor. Mersin’de uyuşturucu baronu Zafer Ramadan’ın yakalanması, Türkiye’nin yurt içi ve yurt dışında suçlularla mücadelesinde büyük bir başarı olarak değerlendiriliyor. Ramadan, yaklaşık 10 yıldır uyuşturucu sektöründe faaliyet gösteren ve G-42 koduyla aranan bir isimdi. Ramadan’ın, Türkiye, Avrupa, Ortadoğu ve Afrika arasında uyuşturucu ticareti yaptığı ve yüzlerce kişinin ölümüne neden olduğu belirtildi.

MİT VE EMNİYET’TEN ORTAK OPERASYON

Ramadan’ın yakalanması için Mersin MİT Bölge Başkanlığı ve Mersin İstihbarat Şube Müdürlüğü tarafından uzun süredir teknik ve fiziki takip yürütülüyordu. Ramadan’ın Mezitli ilçesi Akdeniz Mahallesi’nde bir adreste saklandığı tespit edildi. Bunun üzerine, Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri özel harekat polislerinin katılımıyla bir operasyon planladı.

Operasyon, dron destekli olarak gerçekleştirildi. Ekipler, adrese baskın düzenledi. Operasyonda, G-42 koduyla aranan Zafer Ramadan gözaltına alındı. Ramadan’ın yanında bulunan iki kişi de yakalandı. Adreste yapılan aramada, çok miktarda uyuşturucu madde, silah, mermi ve para ele geçirildi.

operasyon

TÜRKİYE’NİN SUÇLULARLA MÜCADELESİ

Mersin’de yakalanan Zafer Ramadan, Türkiye’nin yurt içi ve yurt dışında suçlularla mücadelesinde önemli bir hedef olarak görülüyordu. Ramadan, Türkiye’nin en çok aranan uyuşturucu baronlarından biriydi.

Türkiye, uyuşturucu baronu Zafer Ramadan’ın yakalanmasıyla, suçlulara göz açtırmadığını bir kez daha gösterdi. Türkiye, son yıllarda yurt içi ve yurt dışında suçlularla mücadele etmek için büyük çaba harcıyor. Türkiye, halkın huzuru ve güvenliği için amansız bir şekilde çalışıyor.

Türkiye, suçlularla mücadelede başarılı operasyonlara imza atıyor. Türkiye, yurt içinde uyuşturucu, terör, organize suç, kaçakçılık, insan ticareti, siber suç gibi alanlarda suçlulara karşı operasyonlar düzenliyor. Türkiye, yurt dışında ise uluslararası işbirliği içinde suçluların peşine düşüyor. Türkiye, suçluların sığınabilecekleri bir yer bırakmıyor.

Türkiye, suçlularla mücadelede kararlılığını sürdürüyor. Türkiye, halkın huzuru ve güvenliği için suçlulara nefes aldırmıyor. Türkiye, suçluların adalet önüne çıkarılması için çalışıyor. Türkiye, suçlulara karşı zaferlerini artırıyor.