Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Marmara Denizi’nde Peş Peşe İki Deprem: İstanbul’da Denizde Köpüklenme

Marmara Denizi’nde Gemlik Körfezi’nde art arda iki deprem oldu. Deprem, İstanbul’da denizde dalgalar ve köpükler yarattı. Depremi hisseden vatandaşlar sahile akın etti. Depremi kediler bile anladı.

Yayın Tarihi: 04.12.2023 14:03
Güncelleme Tarihi: 04.12.2023 14:03

Marmara Denizi’nde Peş Peşe İki Deprem: İstanbul’da Denizde Köpüklenme

Denizdeki değişim depremi haber verdi

Marmara Denizi’nde Gemlik Körfezi’nde kısa aralıklarla iki deprem oldu. 5,1 ve 4,5 büyüklüğündeki sarsıntılar, birçok ilde hissedildi. İstanbul’da denizde dalgalar ve köpükler oluştu. Depremi evlerinde hisseden bazı vatandaşlar sahile indi.

DEPREMLER 9 KİLOMETRE DERİNLİKTE

Marmara Denizi Gemlik Körfezi’nde 5,1 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Depremin ardından 3 dakika sonra aynı yerde 4,5 büyüklüğünde bir sarsıntı daha oldu. Depremler, denizin yaklaşık 9 kilometre altında gerçekleşti. Depremler, Bursa’nın Mudanya ilçesinin 5 kilometre açığında kaydedildi. Depremler, İstanbul, Bursa, Kocaeli, Çanakkale, Bilecik ve Sakarya gibi illerde de hissedildi. Saat 10.42’de olan deprem, İstanbul’un birçok yerinde etkili oldu. Kartal sahilinde denizin hareketlendiği ve köpüklerin çıktığı görüldü. Depremin, denizdeki dalgalanma ve köpükleşmeye neden olduğu iddia edildi.

Marmara Denizi’nde Peş Peşe İki Deprem: İstanbul’da Denizde Köpüklenme

DEPREMİ KEDİLER HİSSETTİ

Deprem sonrası sahile gelen Ata Demir, şunları söyledi: “Deprem olduğu zaman evdeydim. Evde 6 tane kedi var. Kediler dışarı çıkmak istedi. Ben şaşırdım çünkü kediler hep beraber dışarı çıkmaz. Ben haberlere bakarken yerin titrediğini fark ettim. Sonra kalkıp kedileri dışarı bıraktım. Sonra haberleri izleyince deprem olduğunu duydum. Yer çok titredi. Ben her gün denize geldiğim için anladım, denizde değişik dalgalar var, değişik renk var. Denizde depremin etkisi devam ediyor. Dalgalar ve kararma, köpürme var” dedi.