Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Marmara’da deprem korkuttu: Bursa ve İstanbul’da binalarda çatlaklar var, 2 kişi yaralandı

Marmara Denizi’nde 5.1 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Deprem, Bursa, İstanbul ve çevre illerden de hissedildi. Bursa’nın Mudanya ilçesinde 2 kişi merdivenden düşerek yaralandı. İstanbul’un Esenler ve Küçükçekmece ilçelerinde ise bazı binalarda çatlaklar oluştu. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, deprem sonrası yapılan saha taramalarında olumsuz bir durum bulunmadığını açıkladı.

Yayın Tarihi: 04.12.2023 13:30
Güncelleme Tarihi: 04.12.2023 13:30

Marmara’da deprem korkuttu: Bursa ve İstanbul’da binalarda çatlaklar var, 2 kişi yaralandı

Marmara Denizi Gemlik Açıklarında bugün saat 10.42’de 5.1 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Deprem, Bursa, İstanbul ve çevre illerden de hissedildi. Deprem sonrasında en büyüğü 4.5 büyüklüğünde olmak üzere 13 artçı deprem daha kaydedildi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, depremle ilgili son durumu değerlendirdi.

 Yerlikaya, “Marmara Denizi Gemlik Açıklarında 5.1 büyüklüğünde meydana gelen ve çevre illerden de hissedilen depremde, başta AFAD olmak üzere ilgili kurumlarımızın tüm ekipleri saha tarama çalışmaları için bölgeye sevk edilmiştir. Gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Depremden etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Allah ülkemizi ve milletimizi afetlerden korusun.” ifadelerini kullandı.

“İSTANBUL VE BURSA’DA BAZI BİNALARDA ÇATLAKLAR OLUŞTU”

Yerlikaya, deprem sonrası yapılan saha taramaları sonucunda an itibariyle olumsuz bir durum bulunmadığını belirtti. Yerlikaya, şöyle devam etti:

"İstanbul, Bursa ve diğer civar illerde; AFAD, Jandarma, Emniyet, UMKE Ekipleri ve diğer görevlilerle yapılan saha taramaları ile birlikte 112’ye gelen ihbarların değerlendirilmesi sonucu an itibari ile olumsuz bir durum bulunmamaktadır.

İSTANBUL: Esenler 1, Küçükçekmece 1 bina çatlağı olduğuna ilişkin ihbar alınmış olup Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ekipleri ilgili adreslere sevk edilmiştir.

BURSA: Mudanya’da 1 evde çatlak olduğuna ilişkin ihbar alınmış olup Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ekipleri ilgili adreslere sevk edilmiştir. 2 vatandaşımız merdivenden düşmüş olup sağlıklarına ilişkin bir olumsuz durum söz konusu değildir."