Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Kurtulmuş’tan HEDEP ziyareti: Meclis’te diyalog çağrısı

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (HEDEP) Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan’ı Meclis’te ziyaret etti. Kurtulmuş, yeni yasama yılında Meclis’te siyasi partiler arasında hoşgörü ve diyalog ortamının sağlanması gerektiğini vurguladı.

Yayın Tarihi: 07.12.2023 17:05
Güncelleme Tarihi: 07.12.2023 17:05

Kurtulmuş’tan HEDEP ziyareti: Meclis’te diyalog çağrısı

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, yeni yasama yılı öncesi TBMM’de grubu bulunan siyasi partilerin kendisine yaptığı hayırlı olsun ziyaretlerine iadeiziyaretlerde bulunuyor. Bugün de Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (HEDEP) Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan’ı Meclis’te ziyaret eden Kurtulmuş, basına kapalı gerçekleşen görüşmenin ardından açıklamalarda bulundu.

Bugün de HEDEP Grubu’nu ziyaret ettiğini belirten Kurtulmuş, “Yeni dönemin hayırlı olması için HEDEP Grubu’na da temennilerimizi, dileklerimizi ilettik. Ayrıca Tuncer Bey’in de yeni dönemde eş genel başkan seçilmesi dolayısıyla tebriklerimi ifade ettim.” dedi.

Kurtulmuş, Meclis Grubu’nda basına kapalı gerçekleşen ziyaretin ardından yaptığı açıklamada, Mecliste siyasi partiler arasındaki iklimin bir şekilde yumuşatıldığı, fikir alışverişlerinin daha sağlıklı ortamda yapıldığı yeni yasama yılı temenni etti.

BAKIRHAN’DAN TEŞEKKÜR

HEDEP Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan da TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş’a ziyaretinden dolayı teşekkür ederek, “Verimli, güzel bir görüşme oldu. Tam kendilerinin söylediği gibi önümüzdeki dönem Meclisin daha hoşgörülü, daha diyalog içerisinde çalışacağı bir süreç olmasını biz de talep ediyoruz.” diye konuştu.

Bakırhan, TBMM Başkanı Kurtulmuş’un yeni görevinde başarılar diledi.