Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Konya’da terör şüphelisi Suriyeli, polis kurşunuyla yakalandı

Konya’da, “dur” ihtarına uymayan ve aracıyla kaçan Suriye uyruklu terör şüphelisi, polis tarafından sırtından vurularak yakalandı. Şüphelinin ülkeye kaçak yolla girdiği ve terör örgütüyle bağlantılı olduğu belirlendi.

Yayın Tarihi: 11.12.2023 17:00
Güncelleme Tarihi: 11.12.2023 17:00

Konya’da terör şüphelisi Suriyeli, polis kurşunuyla yakalandı

Emniyet güçlerinin terörle mücadelesi aralıksız sürüyor. Silahlı güçler halkın ve ülkenin güvenliği ve huzuru için amansız mücadele veriyor. Emniyet güçleri Konya’da şüpheli şahsa yönelik başarılı bir operasyona daha imza attı. Konya İl Emniyet Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele Şubesi ekipleri, 5 Aralık’ta saat 10.00 sıralarında, Selçuklu ilçesi Yeni İstanbul Caddesi’nde camları filmli bir otomobili durdurmak istedi. Ancak sürücü, “dur” ihtarına uymayarak ara sokaklara kaçtı. Polis ekipleri, şüpheliyi takibe aldı.

ARACI TERK EDİP KOŞARAK KAÇTI

Takip sırasında polis, şüphelinin aracının lastiklerine ateş ederek durdurdu. Şüpheli, bu kez aracını terk ederek koşmaya başladı. Polis, şüpheliyi durdurmak için önce havaya ateş açtı. Ancak şüpheli durmayınca, polis şüpheliyi sırtından vurdu.

Şüpheli, ambulansla hastaneye kaldırıldı. Şüphelinin üzerinden kimlik çıkmadı. Bölgeye bomba imha uzmanı ve eğitimli köpek çağrıldı. Yapılan aramada, araçta herhangi bir patlayıcı maddeye rastlanmadı.

operasyon

TERÖRLE BAĞLANTISI OLDUĞU TESPİT EDİLDİ

Şüphelinin Suriye uyruklu olduğu ve isminin açıklanmayan şüpheli olduğu öğrenildi. Şüphelinin, ülkeye kaçak yolla girdiği ve terör örgütüyle bağlantısı olduğu tespit edildi. Şüpheli, hastaneden taburcu olduktan sonra sevk edildiği mahkeme tarafından tutuklandı.

İl Emniyet Müdürlüğü, olayla ilgili soruşturmanın devam ettiğini açıkladı.