Bist 100
10.676,65 1%
DOLAR
32,25 0,14%
EURO
35 0,27%
ALTIN
2.406,76 0,37%

Kırışıklıkları ütü gibi düzleştiriyor! Uyumadan önce birkaç damla sürüp yedirin

Kadın erkek fark etmeden yaş aldıkça oluşan kırışıklıklara özel tarifler geldi. Her akşam yatmadan önce sürdüğünüzde farka inanamayacaksınız. İşte kırışıklıklardan kurtulmaya birebir olan o yöntem...

Yayın Tarihi: 13.11.2023 07:20
Güncelleme Tarihi: 13.11.2023 07:20

Kırışıklıkları ütü gibi düzleştiriyor! Uyumadan önce birkaç damla sürüp yedirin

İnce çizgi ve kırışıkların görünürlüğünü azaltmaya yardımcı olacak üç adımda gece rutini yapılması öneriliyor. Bu yöntemleri uygulayanlar ise ne kadar yaş alsada kırışıklıklarının olmadığını görecek. İşte o aşamalar haberimizde yer almaktadır.

kırışıklık

KIRIŞIKLIKLAR İÇİN O YÖNTEMLER

-Tüm makyajı, kir ve yağı gözeneklerin temizlenmesi gerekiyor. Yapılan araştırmalara göre cilt sağlığı için temizliğin en iyi ilaç olduğu söyleniyor. Yüzünüzü yıkamak kırışıkların önüne geçer.

-Cildinize hiyalüronik asit serumu uygulamak önemli olurken bu asit sayesinde gözeneklerinizde açılır. Bunun yararları arasında suyu tutarak uygun nemin cilde verilmesini sağlıyor. Dermatolog uzmanı tarafından yapılan açıklamada asit kırışıklıkları azaltmaya ve cildi gençleştirme pürüzsüz görünüm kazandırdığını söyledi.

-Her gece yatmadan önce kritik adım ise nemlendirmektir. Yüz ve boyun çevrenizi dermatolog önerisi olan nemlendiricilerle masaj yapılması öneriliyor. 40 yaşından sonra cilt bakımlarına eklenmesi gereken aşamadır.