Kılıçdaroğlu’ndan kurultayın ardından ilk açıklama

CHP eski Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 13 yıl aralıksız sürdürdüğü görevini yarın Özgür Özel’e devredecek. Kılıçdaroğlu, kurultay sonrası ilk açıklamasında moralinin iyi olduğunu ve CHP’nin demokrasi örneği olduğunu söyledi.

Kılıçdaroğlu’ndan kurultayın ardından ilk açıklama

CHP eski Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 13 yılın ardından genel başkanlığı Özgür Özel’e kaptırdı. CHP’nin 38. Olağan Kurultayı’nda Özgür Özel’in CHP’nin 8. Genel Başkanı seçilmesinin ardından ilk kez konuşan Kemal Kılıçdaroğlu, TV100’e yaptığı açıklamada, kurultayda yaşanan tartışmaların geride kaldığını ve yeni yönetimin başarılı olacağına inandığını belirtti. Kılıçdaroğlu, moralinin iyi olduğunu ve CHP’nin demokrasi örneği olduğunu vurguladı. 

“ZİYARETE GELEN DOSTLARIMIZ VE PARTİLİLERİMİZLE GÖRÜŞTÜK”

Kılıçdaroğlu, kurultay sonrası ziyaretine gelen dostları ve partilileriyle görüştüğünü ve süreci değerlendirdiğini söyledi.

Kılıçdaroğlu, “Moralim gayet iyi. Türkiye’de demokrasinin işlediği tek kurum CHP’dir. Kurultayda çeşitli tartışmaların olması doğaldır. Ancak bunlar artık geride kalmıştır. CHP, Türkiye’nin umudu ve geleceğidir.” dedi.

Kılıçdaroğlu, yarın gerçekleştirilecek devir teslim töreniyle genel başkanlık görevini Özgür Özel’e bırakacağını hatırlatarak, “Başta genel başkanımız Özgür Özel olmak üzere göreve yeni seçilen tüm arkadaşlarımızın başarılı olmasını temenni ediyorum. CHP, Türkiye’nin en köklü ve en güçlü partisidir. CHP, Türkiye’nin sorunlarını çözecek ve Türkiye’yi çağdaş uygarlık seviyesine çıkaracaktır.” diye konuştu.