Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Kaybolan dosyalarınız Güncellenen Google Drive’la geri gelecek! Ancak herkeste işe yaramayabilir!

Geçtiğimiz günlerde masaüstü için Google Drive'da aylar hatta yıllar sürecek dosyaların kaybolmasına neden olan bir senkronizasyon sorunu olduğu bildirilmişti. Şimdi yeni güncellemeyle beraber bu dosyaları kurtarmak mümkün. İşte ayrıntılar...

Yayın Tarihi: 07.12.2023 13:49
Güncelleme Tarihi: 07.12.2023 13:49

Kaybolan dosyalarınız Güncellenen Google Drive’la geri gelecek! Ancak herkeste işe yaramayabilir!

Eğer siz de verileri kaybolan küçük bir gruba dahilseniz, nihayet güzel haberler geldi. Masaüstü için Drive uygulamasının en son sürümünde (sürüm 85.0.13.0 ya da üstü), birkaç adımla bir dosya kurtarma aracına erişebileceksiniz.

Bunun için menü çubuğuna giderek masaüstü için Drive simgesine tıklamak, ardından "Shift" tuşunu basılı tutmak ve daha sonra, "Ayarlar "a tıklayıp "Yedeklerden kurtar" seçeneğine tıklamanız gerekiyor.

Buradan, "Kurtarma başladı" şeklinde bir bildirim görmeniz gerekecek. Sonrasında ise "Kurtarma tamamlandı" mesajı alacaksınız. Ardından masaüstünüzde senkronize edilmemiş dosyaları içeren "Google Drive Kurtarma" adlı yeni bir klasör bulacaksınız.

drive

HERKES İÇİN İŞE YARAMAYABİLİR

Fakat Google bu yöntemin herkes için işe yaramasını beklemiyor. Şirket, destek sayfasında "Kurtarma aracını çalıştırmayı denediyseniz ve problem yaşıyorsanız, '#DFD84' hashtag'iyle masaüstü için Drive uygulaması vasıtasıyla geri bildirim gönderin ve tanılama günlüklerini eklemek için kutuyu işaretlediğinizden emin olun" dedi. Aynı zamanda, komut satırı arayüzü, Windows yedekleme ve Time Machine yedekleme ile denemeyi tercih edenler için de talimatlar yer alıyor.