Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Kasım ayı SON müjdesi! Maaşlara yüzde 100 zam İLK maaşlarda ödenecek

2024 yılına sayılı günler kala maaş zamları araştırmaları devam ediyor. Çalışan, emekli milyonlarca vatandaş Ocak ayında maaşını enflasyon rakamları üzerinde alabilmek adına meraklı bekleyişini sürdürüyor

Yayın Tarihi: 21.11.2023 14:49
Güncelleme Tarihi: 21.11.2023 14:49

Kasım ayı SON müjdesi! Maaşlara yüzde 100 zam İLK maaşlarda ödenecek

2024 yılına sayılı günler kala maaş zamları araştırmaları devam ediyor. Çalışan, emekli milyonlarca vatandaş Ocak ayında maaşını enflasyon rakamları üzerinde alabilmek adına meraklı bekleyişini sürdürüyor. Kabinenin de gündem ana maddesi enflasyon oranları ve zamlar konusu olurken, asgari ücret zammı için Aralık ayı sonu memur ve emekli zammı için de 3 Ocak TÜİK raporları bekleniyor. Asgari ücrete yapılan zam, özel sektör ile kurum ve kuruluşları da ilgilendiriyor. Asgari ücret üzerinde zam alan çalışan da asgari ücret zammı oranında tekrar bir artış alacağa benzerken, belediler de Toplu İŞ Sözleşmesi kapsamında alaınacak olan kararları gözünü dikmiş bekliyor.

BELEDİYE ÇALIŞANINA ZAM

Ay ay belediye zamları, maaşlarına zam yapan belediyeler tarafından açıklanıyor. Resmi sosyal medya hesaplarından yapılan açıklama ile TOPLU İş Sözleşmesi sonuçları çalışana müjde olarak veriliyor. Bu kapsamda çalışanın kimi zaman cebini dolduran zam oranları yapılırken, kimi zamanda enflasyon zammı sağlanıyor. 

ZAM

MAZIDAĞI BELEDİYESİ YÜZDE 100 ZAMMI HESAPLADI

Geçtiğimiz gün bir belediye zammı daha gündemdeki yerini aldı. Çok sayıda çalışana toplu sözleşme zammı oranı yüzde yüz olarak açıklandı. Mazıdağı Belediyesi ile Belediye İş Sendikası arasından düzenlenen müzakerelerde kazanan taraf çalışan olurken, belediye çalışanına toplam yüzde yüz oranında zam yapacağını belirtti. 

MEMURZAM

 1 seneyi kapsayan Toplu İş Sözleşmesi kapsamında belediye çalışanlarının iş sözleşmesi yenilendi. Mazıdağı Kaymakamı çalışana yüzde yüz müjdesini sosyal medya hesabından paylaşarak  "Belediyemiz ile Belediye-İş sendikası arasında 2023 – 2026 yıllarını kapsayan Belediye Başkanlığımıza bağlı Personel Limited Şirketinde çalışan personellere yönelik toplu iş sözleşmesi imzalandı. Toplu iş sözleşmesinde bütün parasal haklara %100 artış yapıldı. Personellerimize hayırlı olmasını diliyoruz" dedi. 

2033 senesi içerisinde bir çok toplu iş sözleşmesi imzalanırken, özellikle de Kasım ayı görüşmeleri yıl başı zammı öncesinde cepleri doldurdu. Mazıdağı Belediyesi, Ocak ayını beklemeden ilk maaşlarda yüzde yüz zamlı olarak maaş ödemelerini personeline tanımlayacak.