Kar fırtınası THY’nin seferlerini vurdu: 105 uçuş iptal

İstanbul'da dünden beri peş peşe uyarı yapılan fırtına bu gün etkisini gösterdi. Türk Hava Yolları (THY), yarın İstanbul’da beklenen kar fırtınası nedeniyle 105 seferini iptal ettiğini duyurdu.

Kar fırtınası THY’nin seferlerini vurdu: 105 uçuş iptal

THY, yarın İstanbul’da beklenen kar fırtınası nedeniyle 105 uçuşunu iptal ettiğini duyurdu. İptal edilen seferlerin 82’si İstanbul Havalimanı’ndan, 23’ü ise Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan yapılacaktı.

YOLCULARA UYARI: BİLETLERİNİZİ DEĞİŞTİRİN

THY, iptal edilen seferlerin listesini resmi internet sitesinde yayınladı. THY, yolcularına biletlerini ücretsiz olarak değiştirebileceklerini veya iade alabileceklerini bildirdi. THY, yolcuların seyahat planlarını yapmadan önce hava durumunu ve uçuş bilgilerini kontrol etmelerini tavsiye etti.

kar

KAR FIRTINASI NE ZAMAN BİTECEK?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yarın İstanbul’da kar yağışının etkili olacağını ve kuvvetli rüzgarın da eşlik edeceğini açıkladı.

Kar yağışının yarın akşam saatlerine kadar devam etmesi bekleniyor. Hava sıcaklığının ise 0 derece civarında seyredeceği tahmin ediliyor. Kar yağışının ardından cumartesi günü hava açacak ve sıcaklık yükselecek.