Kamu bankası kadınlara kollarını açtı! Ek ödeme 300 bin lira veriyor

Halkbank tarafından düzenlenen kampanya kapsamında kadın girişimcilere 300 bin lira kredi desteği sağlanıyor

Kamu bankası kadınlara kollarını açtı! Ek ödeme 300 bin lira veriyor

Halkbank 7'den 70'e her müşterisine özel avantajlı paketler sunmakta. Kamu bankası devi Halkbank kredi kampanyaları ile gerek ihtiyaç gerekse de girişimci kredileri ile sunduğu avantajlar tercih sebebi olmasını sağlıyor. Devlet destekli Halkbank, kadınlara özel bir ek ödeme kampanyası başlatmış bulunuyor. Düzenlenen kampanya kapsamında kadınların sadece girişimci olmak istemesi yetiyor. İş dünyasına atılmak isteyen kadınlara 300.000 TL destek sağlanırken, ekonomiye yeni bir birey daha dahil etmiş oluyor.

Halkbank düşük faizli, faizsiz ve ötelemeli imkanlarla her bireye sunduğu desteğin yanı sıra kadınlara özel düzenlenen kampanya kapsamında 300 bin liraya varan ödeme ötelemeli olarak ve düşük faiz imkanları ile sunuluyor.

tgb

Kasım ayı her birey için birbirinden avantajlı fırsatlar ile geçiyor. Finansal hedefi olan, ödemesi olan vatandaşa bankalar istedikleri ödeme şeklini kimi zaman tek bir şarta sunuyor. Bu şartlar arasında da yeni müşteri şartı zaman zaman uygulamaya sokuluyor.

Gerek kendi işini kurmak gerekse de işini büyütmek için vatandaşın nakdi yetmeyebiliyor. Bu durum da bankalara yönlendirilmesini sağlıyor. Devletin sunduğu hibe ödemelerinin yanı sıra bankaların KOBİ destekleri de iş imkanı sağlamak isteyen birey için hayat kurtarıcı olabiliyor. Özellikle de kadın istihdamının sağlanması adına gerek devlet gerekse de bankalar türlü kampanyalar düzenliyor. Düzenlenen kampanyalar ya da hibeler, kadınların finansmana erişimlerinin kolaylaştırılmasını hedefliyor.

Halkbank'ta kadın girişimciler için “Kadın Girişimcilere Dijital Kredi Paketi” oluşturmuş bulunuyor. Paket kapsamında ise başvuru yapan kadın girişimciye 300 bin liraya kadar ötelemeli kredi imkanı sağlıyor.

6 AY ERTELEME FIRSATI

Azami 6 ay ertelemeli olarak sunulan kadın girişimciye 300 bin lira ödeme süresi için de 36 vade tanınıyor. Taksitli sağlanan işletme kredileri adı altında kadının sunduğu projenin başlangıcı adına ya da işyerinin devamlılığı adına bu destek sağlanıyor.

KADINLARA KREDİ BAŞVURU ŞARTLARI

Kadınlara kredi imkanı ile alakalı olarak banka resmi internet sitesinde bazı başvuru şartları bulunuyor. Konu ile alakalı banka tarafından yapılan açıklamada

• Kadın Girişimcilerin krediyi kullanabilmeleri için işletmelerinin 1 yıllık faaliyet süresini doldurmuş olmaları ve son mali yıl cirosunun 10.000.000 TL’yi aşmaması gerekmektedir. açıklaması başvuru şartının ilkini oluşturuyor.