Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Jeff Bezos’un Amazon’dan ayrılmasının asıl nedeni belli oldu!

Jeff Bezos'un Amazon'un CEO'luğundan ayrılmasının üzerinden iki yıl geçti. Bezos, teknoloji şirketinden ayrılmasının nedeninin roket şirketi Blue Origin'e odaklanmak istemesi olduğunu söyledi.

Yayın Tarihi: 15.12.2023 11:54
Güncelleme Tarihi: 15.12.2023 11:54

Jeff Bezos’un Amazon’dan ayrılmasının asıl nedeni belli oldu!

Dünyanın en zengin iş insanlarından Jeff Bezos, Amazon’dan ayrılmasının temel sebebini açıkladı. "Lex Fridman Podcast "in perşembe günü yayınlanan son bölümünde Bezos, "Amazon’daki CEO görevimi devrettim ve bunu yapmamın temel sebebi Blue Origin'e zaman ayırabilmek, biraz enerji, biraz aciliyet duygusu katabilmekti" diye konuştu.

Bezos, Amazon'u 1994 yılında kurmuş ve Temmuz 2021'de CEO'luk görevinden ayrılmıştı. Fakat şirketin yönetim kurulu başkanı olarak görevine devam etti.

blue origin

“ZAMANIMIN ÇOĞUNU BLUE ORİGİN’DE GEÇİRİYORUM”

Bezos'a göre bu hamlenin yapılması gerekiyordu. Zira roket şirketinin daha hızlı hareket etmesi gerekiyordu. Bezos, Fridman'a hâlâ Amazon'u yönetiyor olsaydı Blue Origin'i yönetecek bant genişliğine sahip olamayacağını söyledi.

Bezos, "Amazon'un CEO'suyken bu konuya bakış açım, 'Eğer halka açık bir şirketin CEO'su olursam, tüm dikkatimi bu işe veririm' şeklindeydi. Ben de böyle düşünüyorum. Bu benim için çok önemliydi. Bunu yapmak için Amazon'daki tüm paydaşlara karşı bir yükümlülüğüm olduğunu hissettim. Zamanımın çoğu Blue Origin'de geçiyor ve son birkaç yıldır burada çok derin bir şekilde yer alıyorum. Büyük işlere bayılıyorum. Küçük işlerde ise her şeyle birlikte gelen hayal kırıklıkları da var” dedi.