İzmir’de metro faciası: Raydan çıkan metro duvara çarptı

İzmir’de seyir halindeki metro, Bornova ilçesindeki Sanayi durağında raydan çıkarak duvara çarptı. Kazada yaralanan olmadığı belirtilirken, bölgeye çok sayıda ekip sevk edildi.

 İzmir’de metro faciası: Raydan çıkan metro duvara çarptı

İzmir’in Bornova ilçesinde yaşanan metro kazası, vatandaşları korkuttu. Evka-3 yönünde sefer yapan metro treninin son vagonu, Sanayi İstasyonu’na girdiği sırada raydan çıkarak peron duvarına çarptı. Olay yerine çok sayıda sağlık ve itfaiye ekibi sevk edildi. İzmir Metro A.Ş., kazada yaralanan olmadığını ve olayın nedeninin araştırıldığını duyurdu.

İzmir’de bugün meydana gelen metro kazası, görenleri şaşkına çevirdi. Evka-3 yönünde sefer yapan metro treninin son vagonu, Sanayi İstasyonu’na girdiği sırada bilinmeyen bir nedenle raydan çıktı.

Vagon, hızla peron duvarına çarparak durabildi. Çarpmanın etkisiyle vagonun camları kırıldı, duvarda büyük bir çatlak oluştu. Trenin içindeki yolcular, büyük bir panik yaşadı.

YARALI YOK, TEKNİK İNCELEME BAŞLATILDI

Metro kazasında, şans eseri yaralanan olmadı. Olay yerine gelen sağlık ekipleri, yolculara müdahale etti.

İtfaiye ekipleri de, raydan çıkan vagonu kaldırmak için çalışma başlattı. İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İzmir Metro A.Ş., kazaya ilişkin bir açıklama yaptı.

Açıklamada, “Evka-3 yönünde sefer yapan metro trenimizin son vagonu Sanayi İstasyonu girişinde raydan çıkmış ve peron duvarına çarpmıştır. Yaralı olmaması en büyük sevincimizdir. Kazanın nedeninin belirlenmesi için teknik inceleme başlatılmıştır. Trenin kaldırılması çalışmaları sürmektedir. Tek hattan işletim, 15 dakikada bir seferler olacak şekilde devam etmektedir.” denildi.

METRO KAZALARI SIKLAŞIYOR MU?

İzmir’de bugün yaşanan metro kazası, son zamanlarda artan metro kazalarına bir yenisini ekledi. Geçtiğimiz ay, Ankara’da seyir halindeki metro treninin iki vagonu, Kızılay İstasyonu’nda raydan çıkmıştı. Kazada, 3 kişi yaralanmıştı. Aynı ay, İstanbul’da da metro treninin bir vagonu, Yenikapı İstasyonu’nda raydan çıkmıştı. Kazada, yaralanan olmamıştı.