İYİ Parti’li Adnan Beker partisinden ayrıldı

İYİ Parti Ankara Milletvekili Adnan Beker, partisinden istifa ettiğini açıkladı. Beker, X sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, İYİ Parti çatısı altında Ankaralı hemşehrilerine ve Türk milletine daha fazla katkı sağlayamayacağını belirtti. Beker’in istifasıyla birlikte İYİ Parti’nin Meclis’teki sandalye sayısı 42’ye düştü.

 İYİ Parti’li Adnan Beker partisinden ayrıldı

 İYİ Parti Ankara Milletvekili Adnan Beker, X sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla partisinden istifa ettiğini duyurdu. Beker, İYİ Parti çatısı altında Ankaralı hemşehrilerine ve Türk milletine daha fazla katkı sağlayamayacağını belirtti. 

“KAPIM VE TELEFONUM HER ZAMAN AÇIK”

Beker, istifa kararını şu sözlerle duyurdu: “İYİ Parti çatısı altında artık Ankaralı hemşehrilerim ve Yüce Türk Milleti’ne daha fazla katkı sağlayamayacağımı düşündüğümden, bugün itibariyle İYİ Parti’den istifa ediyorum. Başta çok değerli Ankaralı hemşehrilerim olmak üzere, İYİ Parti İlçe Başkanlarımız, yöneticilerimiz, üyelerimiz, gönüllülerimiz ve İYİ Parti’ye oy vermiş tüm vatandaşlarımızla bugüne kadar nasıl hemhâl olduysak bugünden sonra da kapım ve telefonum her zaman açık olacaktır.”

MECLİS’TEKİ SANDALYE SAYISI 42’YE DÜŞTÜ

Beker’in istifasıyla birlikte İYİ Parti’nin Meclis’teki sandalye sayısı 42’ye düştü. İYİ Parti, 14 Mayıs seçimlerinde 43 milletvekili çıkarmıştı.