İYİ Parti Genel Başkanı Akşener: İspat edildiği takdirde politikayı tümden bırakacağım

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İstanbul'da düzenlenen istişare toplantısında yaptığı konuşmada, partisinin kuruluşundan bu yana geçen süreci ve hedeflerini değerlendirdi.

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener: İspat edildiği takdirde politikayı tümden bırakacağım

Meral Akşener, partisinin demokrasiye ve ülkenin yönetimine olan taahhüdünü vurgulayarak, Anayasa'nın ilk dört maddesine saygı gösterdiklerini belirtti.

Partisinin Meclis'te grubu olan bir siyasi parti haline geldiğini ve partililerin başarılı bir performans sergilediğini ifade eden Akşener, buna rağmen 8 milletvekilinin ayrılmasına değindi. Ayrılan milletvekillerinin parti içindeki eleştirilerine karşı çıkarak, onları HDP ile ilişkilendirmelerini eleştirdi. Akşener, seçimde CHP ile yapılan ittifakın bir sonucu olarak milletvekillerinin sıralamalarını kendisinin yaptığını ve HDP ile ilgili bir endişe olmadığını belirtti.

Konuşmasının devamında, partisinin kuruluş amacının hukukun üstünlüğü, adaletin tesis edilmesi, vatandaşın gözüne bakabilen bir siyasi hareket oluşturmak olduğunu vurgulayan Akşener, kendisi ve ailesinin hiçbir belediye ile ilişkisi olmadığını ifade etti. Oğlu, gelini, yeğenleri, kocası, ve iş yaptığı arkadaşlarının hiçbirinin belediyelerle bağlantısı olmadığını belirten Akşener, böyle bir durumun ispatlanması halinde politikayı bırakacağını söyledi.