Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

İYİ Parti’de isitfa depremi sürüyor! İstanbul İl Başkan Yardımcısı Partiyi bıraktı

İYİ Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı Cem Koçtürk, partiden istifa ettiğini sosyal medyadan duyurdu. Koçtürk, “Ayak oyunlarına, basiretsizliklere dayanamadım” dedi.

Yayın Tarihi: 16.12.2023 15:16
Güncelleme Tarihi: 16.12.2023 15:16

İYİ Parti’de isitfa depremi sürüyor! İstanbul İl Başkan Yardımcısı Partiyi bıraktı

İYİ Parti’de yerel seçimler öncesi istifalar devam ediyor. Son olarak İYİ Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı Cem Koçtürk, partisinden ayrıldığını açıkladı. Koçtürk, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, partide yaşanan sorunlara ve yönetim anlayışına tepki gösterdi.

“ÇOCUKLARIMA SÖZÜM VAR”

Koçtürk, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“Bugün itibariyle İYİ Parti’den istifa ettim. Bu kararı almak kolay olmadı. Ancak ayak oyunlarına, basiretsizliklere, menfaat çetelerine daha fazla dayanamadım. Partimizin kuruluş felsefesine, ilkelerine, değerlerine ihanet edenlere sessiz kalamazdım. Çocuklarıma, Atatürk’ün ışığı ile aydınlanan Türk vatanı sözüm var. Bu sözü tutmak için mücadele etmem lazım. Son gelişmelerle istifamın ilgisi yoktur. AK Parti’ye geçmeyeceğim. Siyasete devam edeceğim.”

“PARTİ İÇİNDE ÇÖREKLENEN YAPI”

Koçtürk, İYİ Parti’deki istifaların nedeninin düşünülüp, değerlendirilmediğini de söyleyerek, şöyle devam etti:

“Partiden her ayrılan için hain damgasını yapıştıranlar, her gidenin kötü olduğuna inananlar, aslında asıl meselenin parti içinde çöreklenen ve menfaate dayalı ekipleşen yapıda olduğunu ve Meral Akşener’in tüm fedakarlık ve çabalarını heba eden bu yapı ve düzene alkış tuttuklarını unutmamalıdır. Bu yapı ve düzen, partimizi ve ülkemizi iyi bir yere götürmeyecektir. Bu yapı ve düzeni değiştirmek için elimden geleni yapacağım.”

İYİ PARTİ’DE İSTİFA DEPREMİ

İYİ Parti’de yerel seçimler öncesi istifalar sürüyor. Daha önce İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Cihan Paçacı, İYİ Parti Şanlıurfa İl Başkanı Halil Akbayır, İYİ Parti Genel İdare Kurulu Üyesi Bülent Gürsoy, İYİ Parti Ankara Milletvekili Durmuş Yılmaz, İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, İYİ Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı İbrahim Özkan gibi isimler partiden istifa etmişti. İYİ Parti Milletvekili Salim Ensarioğlu ise Şeyh Said ile ilgili paylaşımları nedeniyle parti disiplin kuruluna sevk edilmesinin ardından partiden istifa etmişti.