Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

İstanbul’u fırtına vurdu: Şemsiyeler havada uçuştu!

İstanbul’da sabah saatlerinde başlayan ve öğle saatlerine kadar devam eden kuvvetli rüzgar ve yağış, hayatı olumsuz etkiledi. Taksim Meydanı’nda şemsiyeleri kırılan ve rüzgara karşı yürümekte güçlük çeken vatandaşlar, fırtınanın şiddetini gözler önüne serdi.

Yayın Tarihi: 09.12.2023 17:42
Güncelleme Tarihi: 09.12.2023 17:42

İstanbul’u fırtına vurdu: Şemsiyeler havada uçuştu!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul için kuvvetli rüzgar ve yağış uyarısında bulunmuştu. Sabah saatlerinde başlayan yağmur, kısa sürede şiddetini artırdı. Rüzgar hızı ise 70 km/s’yi aşarak fırtına seviyesine ulaştı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, vatandaşları fırtına nedeniyle oluşabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı.

TAKSİM MEYDANI’NDA FIRTINA MANZARALARI

İstanbul’un en işlek meydanlarından biri olan Taksim Meydanı’nda, fırtınanın etkisiyle ilginç görüntüler ortaya çıktı.

Yağmurdan korunmak için şemsiye kullanan vatandaşlar, rüzgarın kuvveti karşısında zor anlar yaşadı. Bazı şemsiyeler rüzgarın etkisiyle kırıldı, bazıları ise havada uçuştu.

fırtına

Bazı vatandaşlar ise rüzgara karşı yürümekte güçlük çekti. Fırtınanın şiddetini gösteren bu manzaralar, görenleri şaşırttı.

FIRTINA NE ZAMAN DİNECEK?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, fırtınanın öğleden sonra etkisini kaybedeceğini duyurdu. İstanbul’da hava sıcaklığının 15 derece civarında seyredeceği, yağışın ise akşam saatlerine kadar devam edeceği bildirildi. Fırtınanın ardından İstanbul’da hafta sonu güneşli bir hava bekleniyor.

fırtına