Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

İstanbul’da Kafes-19 Operasyonu: Uyuşturucu baronu yakalandı

İstanbul'da düzenlenen Kafes-19 operasyonuyla, İnterpol'ün kırmızı bültenle aradığı, uluslararası uyuşturucu trafiğinin önemli isimlerinden biri olan Muhuannad Aloqlah yakalandı. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, operasyonun detaylarını sosyal medya hesabından paylaştı.

Yayın Tarihi: 13.12.2023 09:56
Güncelleme Tarihi: 13.12.2023 09:56

İstanbul’da Kafes-19 Operasyonu: Uyuşturucu baronu yakalandı

Türkiye, ulusal ve uluslararası suç örgütlerine karşı mücadelesini sürdürüyor. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, İnterpol’ün kırmızı bültenle aradığı uyuşturucu finansörü Muhuannad Aloqlah’ın İstanbul’da düzenlenen Kafes-19 operasyonuyla yakalandığını duyurdu.

Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, uyuşturucu tacirleri, terör örgütleri, göçmen kaçakçıları ve organize suç örgütleriyle mücadelenin azim ve kararlılıkla devam ettiğini belirtti.

KAFES-19 OPERASYONU

Yerlikaya, bu kapsamda İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele, İstihbarat ve Göçmen Kaçakçılığı ile Hudut Kapıları Şube müdürlüklerinin ortaklaşa yürüttüğü bir operasyonun detaylarını paylaştı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Türkiye’nin ulusal ve uluslararası alanda uyuşturucu, terör, göçmen kaçakçılığı ve organize suç örgütleriyle mücadelesinin devam ettiğini duyurdu.

Yerlikaya, bu kapsamda İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Narkotik Suçlarla Mücadele, İstihbarat ve Göçmen Kaçakçılığı ile Hudut Kapıları Şube müdürlüklerinin ortaklaşa yürüttüğü çalışmalar sonucunda, İnterpol tarafından kırmızı bültenle aranan uyuşturucu finansörü ve organize suç örgütü üyesi Muhuannad Aloqlah’ın İstanbul Esenler’de bir evde saklandığının tespit edildiğini ve “Kafes-19” adı verilen operasyonla gözaltına alındığını kaydetti.

Operasyonda Aloqlah’ın yanı sıra, onunla irtibatlı olduğu belirlenen 4 kişinin daha yakalandığını, evde yapılan aramada ise çok miktarda uyuşturucu madde, silah ve mermi ele geçirildiğini aktardı.

Yerlikaya, Aloqlah’ın Türkiye’ye yasadışı yollardan giriş yaptığını, sahte kimlik kullandığını ve uluslararası uyuşturucu trafiğinde önemli bir rol oynadığını belirtti.

BAKAN YERLİKAYA’DAN TEBRİK

Yerlikaya, operasyonu başarıyla gerçekleştiren polis ekiplerini tebrik ederek, “Allah ayaklarına taş değdirmesin. Ülkemizi ulusal ve uluslararası organize suç örgütlerinden, zehir tacirlerinden temizlemeye kararlıyız.” dedi.

Yerlikaya, Aloqlah’ın yargıya teslim edildiğini ve Türkiye’nin hukuk devleti ilkesi çerçevesinde gerekenin yapılacağını vurguladı.

Yerlikaya, Türkiye’nin güvenliği ve huzuru için mücadeleye devam edeceklerini sözlerine ekledi.