Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

iPhone ve Apple Watch’ta önemli değişiklikler olabilir! İşte nedeni!

Apple’ın Ürün Tasarımından Sorumlu Başkan Yardımcısı Tang Tan, Apple'la yolları ayırmaya karar verdi. Tan'ın ayrılmasının ardından Apple’ın en önemli cihazlarından bazılarını yönetenlerin de değişeceği ve bu yüzden iPhone ve Apple Watch’ta büyük değişiklikler olacağı belirtiliyorlar.

Yayın Tarihi: 09.12.2023 17:52
Güncelleme Tarihi: 09.12.2023 17:52

iPhone ve Apple Watch’ta önemli değişiklikler olabilir! İşte nedeni!

Apple’ın Ürün Tasarımından Sorumlu Başkan Yardımcısı Tang Tan, şirketle yolları ayırıyor. Şirketteki çalışanlar, Tan'ın gidişini "bir darbe" şeklinde nitelendirirken, "Apple'ın en iyi ürünlerine yönelik kritik kararlar aldığını" belirtti. Çünkü Tan’ın ekibinin bu cihazların tasarımı ve işlevselliğinde "etkin bir kontrole" sahip olduğu aktarıldı.

Tan, bu cihazların tasarımının büyük bölümü başta olmak üzere aksesuarlar ve AirPods'un denetlemesini yapan bir yöneticiydi.

iphone

YENİ İPHONE’LARIN TASARIMI FARKLI OLACAK

Şirket, son dönemlerde cihaz dizaynı ve mühendislik gruplarından çok sayıda yöneticinin yolların ayrılmasına neden oldu. O yüzden, yeni iPhone'ların ve diğer cihazların pek çok yönü yeni bakışlarla ve belki de yeni farkındalıklarla üretilecek. Fakat bu gelişmenin nelere neden olabileceği şu an için netleşmedi.

Şirket, yakın zamanda iPhone'u Apple’ın tescilli Lightning bağlantı noktasından daha standart bir USB-C'ye geçirdi. Ayrıca, Pro serisinin malzemelerinde değişikliğe gitti. Buna benzer bazı ayarlara karşın, telefonun dizaynı ve işlevselliği geçen 5 senede önemli oranda değişmedi.

Öte yandan, yeni yılda çıkacak iPhone 16’nın, tasarımı ve hissi hususunda işleri biraz daha değiştireceği öngörülüyor. Edinilen bilgiler, yeni cihazların daha büyük olacağını ve fiziksel tuşlardan ziyade dokunmatik tuşlara sahip olabileceğini gösteriyor.