Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Instagram'dan spam içerikleri için yeni kural!

Meta, Instagram'da kişilerin akışlarında ne kadar spam içerik ve bot görecekleri hususunda daha çok kontrol imkânı sunan bir dizi yeni özellik sağlıyor. Bireyler, aynı zamanda paylaştıkları bir içeriğin topluluk kurallarına uygun olup olmadığı hususunda da bilgilendirilecek.

Yayın Tarihi: 14.12.2023 15:29
Güncelleme Tarihi: 14.12.2023 15:29

Instagram'dan spam içerikleri için yeni kural!

Instagram, yorumlar, etiketler, hikâyeler ve bunun yanı sıra, takipçiler arasında spam bulunup bulunmadığını kontrol eden yeni bir algoritma geliştirdi. Bu algoritma, sahte takipçileri ve spam içerikleri işaretleyecek ve kişilere zaman kazandırmak için bunlar toplu silme imkânı verecek. Şüpheli spam ya da bot hesaplar, incelemeniz amacıyla ayrı bir gelen kutusuna gidecek. Eğer bir hesap spam değilse, bir kişinin isteğini kabul edebileceksiniz.

instagram

ONAYLANMAYAN TÜM HESAPLAR BİR AY SONRA KALDIRILACAK

Aksi halde, onaylanmayan tüm hesaplar bir ayın ardından otomatik bir şekilde kaldırılacak. Spam olarak etiketlenen profillerin postları, onaylanmadıkları müddetçe kullanıcıların profillerinde görünmeyecek.

Uygulama, aynı zamanda, içerik politikalarını ihlal eden postlar belirlerse Instagram içi bildirimler iletecek. Bu, Instagram'ın Keşfet’inde postların görünmesinin ne zaman engellendiğini gösteren ve kullanıcıların bu hataları tekrarlamasının önüne geçen en son güncellemesini izliyor. Fakat uygulama, Hikâyeler için, platformun spam olarak tespit ettiği hesaplardan gelen görüntülemeleri saklamayı hâlâ denediğini duyurdu.