Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Instagram’a yeni bir özellik daha geliyor! Notlar’a 2 saniyelik videolar yüklenebilecek!

Instagram, kullanıcıların gelen kutularının en üstünde yer alan durum güncellemesi benzeri özellik olan Notlar'a iki saniyelik döngülü videolar ve doğrudan yanıtlar ekleyecek. İşte ayrıntılar...

Yayın Tarihi: 14.12.2023 13:37
Güncelleme Tarihi: 14.12.2023 13:37

Instagram’a yeni bir özellik daha geliyor! Notlar’a 2 saniyelik videolar yüklenebilecek!

Instagram Notlar, ilk olarak bir yıl önce ortak takipçiler ve yakın arkadaşlarla hızlı metin güncellemelerini paylaşmanın bir yolu olarak sunuldu. O zamandan beri şirket bu özelliğe müzik ve çeviri özellikleri de dahil etti. Şimdi, son değişiklikle beraber kullanıcılar, neredeyse mini bir Boomerang gibi, alanda 2 saniyelik döngü videoları da paylaşabilecek. Klip, normal profil fotoğrafınızın yerine arkadaşlarınızın gelen kutularının en üstünde görünecek.

instagram

NOTLAR’A EKLENEN VİDEOLARA YANIT VERİLEBİLECEK

Meta ayrıca, insanların bir Hikâyeler gönderisine yanıt vermenize benzer şekilde arkadaşlarının notlarıyla etkileşime girme özelliğini de sunacak. Gelen kutunuzun üst kısmındaki bir nota dokunduğunuz zaman GIF, çıkartma, sesli not, fotoğraf veya metinle yanıt vermek için bir kısayol açılacak. Notlara verilen yanıtlar, diğer mesajlarla beraber kullanıcıların gelen kutularına yönlendirilecek.

Güncellemeler, Meta'nın kullanıcıları daha küçük arkadaş grupları da dahil olmak üzere uygulamalarında paylaşmaya teşvik etmek için daha aktif yollar aradığı bir dönemde geldi. Şirket kısa süre önce akış gönderilerini ve Reels’ları yalnızca "yakın arkadaşlarla" paylaşma özelliğini kullanıma sundu. Ayrıca yakın zamanda "flipside" adı verilen ve doğrudan kullanıcıların profillerinde finsta benzeri bir alan sunabilecek bir özellik üzerinde çalıştığı görüldü.