İmamoğlu Kılıçdaroğlu ile ilgili o iddiaya yanıt verdi!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Parti Meclisi üyelerine İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu hedef aldığı iddiası ortaya atıldı. Yenişafak Gazetesi’nin haberine göre, Kılıçdaroğlu, “CHP’yi İmamoğlu’na kaptırmayın, direnin. Partiyi ANAP’laştırmak istiyor” dedi. İmamoğlu ise, bu iddiayı yalanlayarak, Kılıçdaroğlu’na sahip çıktı.

İmamoğlu Kılıçdaroğlu ile ilgili o iddiaya yanıt verdi!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Parti Meclisi üyelerine İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu eleştirdiği iddiası gündeme bomba gibi düştü. Yenişafak Gazetesi’nin haberine göre, Kılıçdaroğlu, CHP’li vekil Oğuz Kaan Salıcı’nın listesinden PM’ye giren isimlerle bir araya gelerek, “CHP’yi İmamoğlu’na kaptırmayın, direnin. Partiyi ANAP’laştırmak istiyor” dedi. Bu iddia, CHP içinde büyük bir tartışma başlattı.

İmamoğlu ise, gazetecilerin soruları üzerine, iddiayı yalanlayarak, Kılıçdaroğlu’na destek verdi.

 İmamoğlu, “Sayın genel başkanımızın böyle bir şey söylediğini düşünemiyorum. Benim çok referans aldığım bir gazete değil. Bana baba-oğul ilişkisi diye tarifleyen sayın önceki dönem genel başkanımızın, beni CHP’nin en tarihi, en önemli kurultayında, kurultay başkanı teklifini yaparak beni davet eden sayın genel başkanımızın böylesi bir şey söylediğini düşünebilir misiniz? Mümkün bile görmüyorum” dedi.

“CHP’LİYİM, KİMSE TARTIŞAMAZ”

İmamoğlu, CHP’li kimliğini de vurgulayarak, “Ben Cumhuriyet Halk Partisi’nin 15 yıllık üyesiyim. Üyeliğini yapmış, ilçe başkanlığını yapmış, ilçe belediye başkanlığını kazanmış, iki kez de İBB’nin ardı ardına seçimini kazanmış… Yani tabiri caizse biraz ukalaca olacak ama seçim kaybetmemiş bir üyesiyim. Onun için Cumhuriyet Halk Partililiğimi hiç kimse tartışmaya açamaz” diye konuştu.

İmamoğlu, bu tür haberlerle kendisi ve Kılıçdaroğlu arasındaki ilişkinin bozulamayacağını da belirterek

 "Ben bir de o işlerden anlamıyorum yani. Mesnetsiz, kaynaksız, kaynağı belirtilmeyen haberler vesaireler… Onun için bu haberlerle bizim aramızı bozamazlar" diye konuştu.