Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

İkramiye SON DAKİKA Erdoğan sorunu çözdü! Emekliye çifte ikramiye müjdesi!

Milyonlarca emekliyi sevindiren bu detaylarda ödemeler tamamlandı. Ancak çalışan emekliler ile birlikte ÇKS kaydı olan çiftçi emekliler de bu haktan faydalanamadı. Şimdi ise yeni detaylar mevcut

Yayın Tarihi: 17.11.2023 13:35
Güncelleme Tarihi: 17.11.2023 13:35

İkramiye SON DAKİKA Erdoğan sorunu çözdü! Emekliye çifte ikramiye müjdesi!

Cumhuriyetin 100. yılı sebebiyle çalışmayan emekliye yönelik verilen müjde de 5.000 TL ikramiye ödemesi yapılacağı belirtilmişti. Milyonlarca emekliyi sevindiren bu detaylarda ödemeler tamamlandı. Ancak çalışan emekliler ile birlikte ÇKS kaydı olan çiftçi emekliler de bu haktan faydalanamadı. 

ÇKS kaydı olan çiftçilerin talepleri Cumhurbaşkanı Erdoğan'a iletildi. Erdoğan konu ile alakalı son dakika devreye girdiği açıklandı. Çiftçi kayıt sistemine kaydı olan ve çalışması sebebiyle emekli ikramiyesi almaya hak kazanamayan çiftçilerin sorunlarının çözüleceğini belirtti. 

ÇİFTÇİÇKS

ÇİFTÇİ EMEKLİ EMEKLİ İKRAMİYESİ SON DAKİKA GELİŞMESİ

Bu sayede çiftçi emekliler hem emekli maaşlarını alabilirken, hem de ikramiyeden de faydalanabileceği konuşuluyor. Günümüzde ÇKS sistemine kayıtlı emekli sayısı 1,5 milyonun üzerinde oldu tahmin ediliyor. Seneler önce ÇKS kaydı yaptıran ve çalışmayan emeklilerin olduğu belirtilirken, çalışmama durumunu tespit edilmesi ve ₺5.000 ikramiye ödemesine hak kazanılması talep ediliyor. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan emekli çiftçilerin taleplerini değerlendirmek üzere bakanlarla görüşeceğini ve sorunun da çözüleceğini ifade etti. Emekli çiftçilerin mağduriyetinin giderilmesi adına çalışmaların başladığı konuşulurken, ÇKS kaydı olup da çalışmayan emekli çiftçilere de ödeme yapılması planlandı. 

Tarım ve Orman Bakanlığı ve Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı arasında imzalanan protokol kapsamında ÇKS kayıtlı olup da çalışmayan emekliler ikramiye ödemesinden faydalanabilecek.