Bist 100
10.771,36 0%
DOLAR
32,82 0,04%
EURO
35,24 -0,18%
ALTIN
2.437,21 -1,62%

Herkes ücretsiz bilet ısmarladığını sanıyordu! Meğer gerçek çok başkaymış

Bursa’da belediye otobüsüne binen üniversite öğrencilerine ‘içinden geldiğini söyleyerek’ ücretsiz biniş ısmarladığını söyleyen gencin videosu sosyal medyada büyük ilgi gördü. Ancak gencin sevgilisinden ayrıldığı için böyle bir jest yaptığı sanılırken, aslında otobüsün validatörünün arızalı olduğu ortaya çıktı.

Yayın Tarihi: 09.11.2023 15:55
Güncelleme Tarihi: 09.11.2023 15:55

Herkes ücretsiz bilet ısmarladığını sanıyordu! Meğer gerçek çok başkaymış

Bursa’da Uludağ Üniversitesi öğrencisi Hüseyin Halis (20), ders çıkışı arkadaşlarıyla otobüse bindi. Otobüsün validatörünün arızalı olduğunu fark eden Halis, eğlencesine otobüse binen yolculara ‘arkadaşlar ücretsiz, bugün bendensiniz’ diye seslendi. 

Arkadaşları da bu anı videoya kaydederek sosyal medyada paylaştı. Video kısa sürede binlerce beğeni ve yorum aldı.

Ancak videoyu izleyenler, Halis’in sevgilisinden ayrıldığı için yolculara ücretsiz biniş ısmarladığını zannetti.

SEN 4-G'YE BİNİYORUM DEYİNCE BİZDE OTOBÜSÜ SATIN ALDIK

Halis’in altına yazdığı ‘sen 4-G’ye biniyorum deyince biz de otobüsü satın aldık’ yorumu da bu yanlış anlaşılmayı körükledi. 

Halis, aslında sevgilisi olmadığını ve sadece makara yaptığını söyledi. 

Halis, otobüsü satın almadığını, sadece validatör arızasından faydalandığını itiraf etti.

Halis, yaptığı açıklamada, “Şoför de biraz bizim devam etmemiz için ricada bulundu. Sosyal medyada akım varmış, arkadaşlar da videoya çekmiş. Akşam yurda gidince sosyal medyadan paylaştık, altına da ‘sen 4-G’ye biniyorum deyince biz de otobüsü satın aldık’ yazdık. Sevgili durumum yok, “makara olsun” diye yazdım. Yolcular benim otobüsü kiraladığımı sandılar. O nedenle sevinip bindiler. Bir anlık gaza gelip böyle bir şey yaptık. Büyükşehir Belediyesi’ne bu ücretsiz yolculuktan dolayı teşekkür ediyoruz. Gençler için devamını bekliyoruz” dedi.