Hatay’da deprem enkazından 9 ay sonra 2 ceset çıktı

Hatay’da Şubat ayında meydana gelen depremde yıkılan bir apartmanın temelinden 9 ay sonra bir gün arayla iki ceset çıkarıldı. Cesetlerin yabancı uyruklu olduğu tahmin ediliyor. DNA testleriyle kimlikleri belirlenecek.

Hatay’da deprem enkazından 9 ay sonra 2 ceset çıktı

6 Şubat'ta Kaharamanmaraş merkezli 11 ilde meydan gelen iki büyük depremde binlerce vatandaşımızın ölümüne yüzbinlercesinin de yaralanmasına neden oldu. Yüzbinlerce vatandaş sokaklarda evsiz kaldı. 9 ay önce Ülkemizde olan bu yıkıcı deprem herkesi yasa boğdu. Depremden en çok etkilenen illerden biri de Hatay iliydi. 

Hatay’ın Antakya ilçesi Akevler Mahallesi’nde 6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerin en çok etkilediği şehir olan Hatay’da binlerce kişi depremde hayatını kaybetmişti.

Depremde yıkılan bir apartmanın temeli kaldırılmak üzere geçtiğimiz gün çalışma başlatılmıştı. Çalışmalar sırasında enkazdan yabancı uyruklu bir kişiye ait olduğu düşünülen bir ceset çıkmıştı. Ceset, olay yerinde yapılan incelemenin ardından morga kaldırılmıştı.

1 GÜN ARAYLA İKİNCİ CESET

Bugün ise aynı apartmanda temel kaldırma çalışmaları devam ederken ikinci bir ceset daha bulundu.

Ceset, yine olay yerinde yapılan incelemenin ardından morga gönderildi. Cesetlerin kimlikleri, DNA testleriyle belirlenecek.

DEPREMDE HAYATINI KAYBEDENLERİN SAYISI ARTTI

Hatay’da depremde yıkılan apartmanın temelinden 9 ay sonra çıkarılan iki ceset, depremde hayatını kaybedenlerin sayısını artırdı.

Hatay’da depremin enkazından 9 ay sonra çıkarılan iki ceset, depremin acısını yeniden hatırlattı