Hatay'da Demir Çelik Fabrikası'nda patlama! 2'si ağır 13 yaralı

Hatay’ın İskenderun ilçesindeki bir çelik fabrikasında büyük bir patlama meydana geldi. Patlamada 2’si ağır olmak üzere 13 işçi yaralandı. Patlamanın nedeni henüz bilinmiyor. Fabrikada 2 ay önce de benzer bir patlama yaşanmıştı.

Hatay'da Demir Çelik Fabrikası'nda patlama! 2'si ağır 13 yaralı

Hatay’ın İskenderun ilçesindeki bir demir çelik fabrikasında meydana gelen patlama, korku ve paniğe neden oldu. Patlamada 2’si ağır 13 işçi yaralandı. Fabrikada 2 ay önce de benzer bir patlama yaşanmıştı.

İskenderun Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan Tosyalı Demir Çelik Fabrikası’nda büyük bir patlama meydana geldi. Patlama sesi, ilçenin birçok yerinden duyuldu. Patlamada, 13 işçi yaralandı. Yaralı işçilerden 2’sinin durumunun ağır olduğu, diğerlerinin ise hafif yaralı olduğu belirtildi.

YARALILAR HASTANELERE SEVK EDİLDİ

Patlamanın ardından olay yerine çok sayıda ambulans, itfaiye ve polis ekibi sevk edildi. Yaralı işçiler, ilk müdahalelerinin ardından çevredeki hastanelere kaldırıldı. Yaralıların tedavileri sürüyor. Patlamanın nedeni ise araştırılıyor.

FABRİKADA 2 AY ÖNCE DE PATLAMA OLMUŞTU

Tosyalı Demir Çelik Fabrikası’nda yaklaşık 2 ay önce de bir patlama meydana gelmişti. O patlamada da 1 kişi ölmüş 3 işçi de yaralanmıştı. Patlamanın, fabrikanın soğutma kulesindeki bir borunun patlaması sonucu meydana geldiği belirlenmişti. Fabrika yetkilileri, olayla ilgili soruşturma başlatıldığını açıklamıştı.