Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Half-Life’ın 25. yıl dönümüne özel dev güncelleme geliyor!

Half-Life’ın 25’inci yıl dönümünün büyük bir güncelleme ve farklı yeni içeriklerle kutlanacağı öğrenildi. İşte detaylar...

Yayın Tarihi: 19.11.2023 20:33
Güncelleme Tarihi: 19.11.2023 20:33

Half-Life’ın 25. yıl dönümüne özel dev güncelleme geliyor!

Valve tarafından geliştirilen oyun serisi Half-Life’ın 25’inci yılına özel yeni multi kullanıcılı, yani çok oyunculu haritalar, revize edilmiş grafik seçenekleri ve bunun yanı sıra, tam Steam Deck uyumluluğu gibi güncellemelerin geldiği açıklandı.

Half-Life’ın orijinali, 20 Kasım’a kadar ücretsiz olarak sunulacak. Aynı zamanda, serideki diğer oyunların da indirimli olarak satışa sunulduğu öğrenildi.

half-life

İŞTE BAZI GÜNCELLEMELER

Şirketin söylediğine göre, oyun artık Half-Life Uplink'i de barındırıyor. Bu, başlangıçta sadece dergilerden ve donanım üreticilerinden alınan CD'lerdeki bir "mini kampanya". Valve'in "Half-Life motorunda mümkün olanın sınırlarını zorladığını" söylediği dört yeni multi kullanıcılı harita var. Valve aynı zamanda, Half-Life adlı bir CD'den haritalar ve multi kullanıcılı karakter modelleri de ilave etti. Further Data adlı CD'den haritalar ve çok oyunculu karakter modelleri ekledi.

Valve, geniş ekran FOV ile oynama yeteneği ve "uygun bir gamepad yapılandırması" desteği de dahil olmak üzere bazı yeni özellikler de ilave etti. Oyunun kullanıcı arayüzü daha büyük ekranlar için ölçeklenecek şekilde revize edildi.

Ayrıca, Half-Life artık Steam Deck onaylı. Yani Steam Deck üzerinde herhangi bir düzenlemeye gerek kalmadan çalışabilecek.

Valve, 25’inci yıldönümü güncellemesinin artık Half-Life'ın "kesin sürümü" olduğunu söylüyor.

Bunun yanı sıra, Valve, YouTube kanalına 25’inci yıla özel bir belgesel de yükledi. Half-Life, 20 Kasım’a kadar Steam'den ücretsiz olarak indirilebilecek.