Samsung Galaxy Note 10

Samsung Galaxy Note 10

Samsung Galaxy Note 10, olağanüstü kompakt bir tasarımda epik pil ömrü ve süper parlak bir ekran sunarken, yazılım özellikleri ile biraz düşündürebiliyor.
6,3 inç Note 10, neredeyse çerçevesiz Infinity-O ekranı ve Samsung’un tekrarlamayı bıraktığı bazı özellikler sayesinde şimdiye kadarki en kompakt büyük ekranlı telefonlardan biridir. Note 10 ayrıca birkaç S-Pen geliştirmesine (hareketler dahil) sahiptir. Yararlı video kayıt özellikleri ve telefonu bir PC’ye yansıtmanın yeni bir yolunu sunar.

Samsung Galaxy Note 10 Tasarımı
Galaxy Note 10, özellikle Aura Glow rengi, piyasadaki en çarpıcı telefonlardan biridir. Bu model, ışık farklı açılardan çarptığında tonları değiştiren gümüşi bir yanardönerlik verir.
Galaxy Note 10 ile ilgili en etkileyici şey, elinizde nasıl hissettirdiği diyebiliriz. 6,3 inç boyutunda Galaxy Note 10, 6,4 inçlik Galaxy Note 9’dan biraz daha küçük bir ekrana sahip, ancak oldukça ince ve daha hafif. Note 10, 2018’in Galaxy Note 9’undaki 6.3 x 3 x 0.34 inç ile karşılaştırıldığında sadece 5,9 x 2,8 x 0,31 inç kalınlığındadır.
Samsung’un diğer yeni premium telefonlarında olduğu gibi, Note 10’da ekrana yerleştirilmiş ultrasonik bir parmak izi sensörü yer alıyor. Sensör genellikle duyarlı ve güvenlidir. Fakat kullanıcılar cihaza bazı üçüncü taraf ekran koruyucuları uygulandığında kolayca kandırılabileceğini keşfetmişlerdir.

Galaxy Note 10 Ekran Özellikleri

Galaxy Note 10, panelin üst orta kısmında bir kesik bulunan 6,3 inçlik bir Infinity-O ekrana sahiptir.
Note 10‘un Dinamik AMOLED ekranı, Note 10 Plus‘taki 3040×1440 panele kıyasla 2280×1080 piksel içeriyor. Bununla birlikte, çözünürlük azalması olduğundan daha kötü bir hal alıyor. Çoğu insanın bir fark göreceğini sanmıyoruz ve yine de daha büyük modelde olduğu gibi aynı harika renkleri ve HDR10 + sertifikasını alıyorsunuz.
Rakamlar açısından Galaxy Note 10, bugüne kadar test ettiğimiz en parlak ve en doğru ekranlardan birini sunuyor. 674 nit tam ekran parlaklığında Note 10‘un paneli, Plus modelinin 686 nitiyle gölgede kaldı. Daha küçük cihazın ekranı, 0.26 Delta-E skorunun da gösterdiği gibi daha doğru renkler üretiyor. Doğal modda, Note 10’un ekranı %125.1’de sRGB spektrumunun iyi bir bölümünü kapsıyor. Note 10 Plus ise bu kategorilerde sırasıyla %0,25 ve %124,6 sonuçlar verdi.
Nihayetinde, alabileceğiniz en keskin ekranın peşindeyseniz 6,8 inç Note 10 Plus, bu küçük modeldeki 401’e kıyasla inç başına 498 piksel daha yüksek bir piksel yoğunluğuna sahip. Ne yazık ki, her iki model de OnePlus 8 Pro gibi 120Hz yenileme hızını içermiyor. Bu nedenle, ipeksi pürüzsüzlükte animasyonları ve kaydırmayı kaçırıyorsunuz.

Samsung Note 10 S Pen
S Pen‘in ayırt edici özelliklerinden biri, el yazısını metne dönüştürme yeteneği olmuştur. Note 10 için yeni olan Samsung’un OneUI yazılımı, artık notu metin olarak kaydetmenize ve bir eylemde Word belgesine, PDF’ye veya başka bir dosya türüne göndermenize olanak tanıyan bir transkripsiyon ve dışa aktarma seçeneği sunuyor. Bu akıllıca bir özellik, fakat S Pen‘in diğer güçlü transkripsiyon yeteneklerine çok benzese de erişim için biraz zahmetli görünüyor.
Örneğin, Samsung Notes uygulamasının dışında bir Ekran Kapalı Not veya Hızlı Not karalarsanız, ifadeleri ve tüm belgeleri dönüştürmeye başlamadan önce bu belgeyi Notlar uygulamasına taşımak için ekrandaki bir düğmeye dokunmanız gerekir. Ek olarak, yazarken el yazısından metne dönüştürmeyi tercih ediyorsanız, başlamadan önce klavyeyi açmanız, ek özellikler sunan klavye sayfasına kaydırmanız ve başka bir simgeye dokunmanız gerekir.

Galaxy Note 10 Kamera Özellikleri

Note 10 Kamera Telefonun arkasında geniş açılı 12 MP atıcı, 123 derecelik fotoğraflar çeken ultra geniş kamera ve bokeh efektli portreleri işleyen ve 2x optik yakınlaştırma sunan 12 MP telefoto lens içeren üçlü kamera kurulumu bulunuyor. Sınırlı diyoruz, çünkü Huawei P30 Pro gibi telefonlar zaten akıllı prizma teknolojisini kullanan 5x optik yakınlaştırma sunuyor. Galaxy Note 10 Plus, dördüncü bir sensör, bokeh çekimleri ve daha iyi derinlik efektleri için optimize edilmiş bir VGA derinlik kamerası sunuyor.
Yeni video özellikleri, oldukça iyi çalışsalar da Samsung’un önerdiği gibi oldukça profesyonel düzeyde değil. Bulanık arka plana sahip video çekmek, videoya mükemmel olmayan ancak küçük ekran için yeterince iyi görünen, sevimsiz bir rom-com efekti verir. S Pen ve Samsung’un yeniden tasarlanmış video düzenleyicisi sayesinde bu klipleri düzenlemek çok kolay, bu da klipleri kırpmayı ve diğer görevleri tek başına parmağınızı kullanmaktan daha hassas bir şekilde gerçekleştirmeyi kolaylaştırıyor.

Samsung Galaxy Note 10 Performansı
Galaxy Note 10, Qualcomm’un Snapdragon 855 CPU’su sayesinde en hızlı Android telefonlardan biri olarak listeye adını yazdırıyor. Daha yeni ve 5G’ye hazır 865 ve 865 Plus tarafından geride bırakıldığı için piyasadaki en yeni mobil işlemci değil, fakat kesinlikle yeterli güç sağlıyor.

Note 10 PC için DeX
Note 10‘unuzu daha büyük bir ekranda kullanma fikrini seviyorsanız, Samsung, yükseltilmiş DeX işlevselliği ile bunu kolaylaştırıyor. İhtiyacınız olan tek şey, telefonla birlikte verilen USB Type-C kablosunun yanı sıra Windows PC veya Mac’iniz için DeX masaüstü uygulaması. Android uygulamalarını bilgisayarınızın ekranında çalıştırabilir ve dosyalarınızı telefon benzeri bir şekilde yönetebilirsiniz.

Note 10 Pil Ömrü ve Şarj
3.500 mAh kapasiteli Galaxy Note 10‘un pili, hem Galaxy Note 9’dan (4.000 mAh) hem de Galaxy Note 10 Plus’tan (4.300 mAh) daha küçük.

150 nit ekran parlaklığında, web sayfalarını sonsuz şekilde yüklemeye zorlayan özel pil testinde, Note 10 üç seansta ortalama 9 saat 25 dakika dayanabildi.
Note 10, ayrıca hızlı 15W kablosuz şarjın yanı sıra Galaxy S10’un öncülüğünü yaptığı kullanışlı Kablosuz Güç Paylaşımı özelliğine sahiptir.

İlginizi çekebilecek diğer telefon incelemeleri ;


Bunlarda ilginizi çekebilirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

*

*