iPhone Webcam Olarak Kullanma

iPhone Webcam Olarak Kullanma

Pandemi süreci birçok açıdan işlerimizi ve eğitimimizi olumsuz etkilemiştir. Yüz yüze olarak gerçekleştirilen birçok eylemin sanal dünya aracılığıyla gerçeklemesine sebep olmuştur. Sosyal mesafe kuralının çok önemli olduğu şu günlerde sanal dünya aracılığıyla uzaktan bir şekilde gerçekleştirilen bu eylemler, çeşitli ihtiyaçları da beraberinde getirmiştir.
Uzaktan gerçekleştirilen birçok toplantı, ders veya sohbet benzeri etkinliklerin daha başarılı olabilmesi için kaliteli internet bağlantısının yanı sıra, kaliteli bir kamera ihtiyacı ortaya çıkmıştır. Birçok kullanıcı bu etkinliklerini cep telefonu üzerinden yapsa da bazı kullanıcılar bilgisayar yardımıyla toplantılarını gerçekleştirmektedir. Böyle durumlarda ise bilgisayarın dâhili kamerasının görüntü kalitesi çok beğenilmemektedir. Kullanıcılar bu durum karşısında çözüm yolları ararken, iPhone webcam olarak kullanma konusunda araştırmalar yapmaktadır.

iPhone Webcam Olarak Kullanma ?

Bilgisayar üzerinden canlı bir biçimde görüntü sağlama ihtiyacı hisseden kullanıcıların tercih ettiği bir yöntemdir. Bilgisayarın dâhili veya harici video kamerasından yeterli görüntü kalitesini alamayan kullanıcılar bu yöntemi tercih etmektedir. Ve bu sayede karşı tarafa iletilen veya kaydedilen görüntünün kalitesi artırılmaktadır. Bu işlem iPhone marka cep telefonuna sahip olan kullanıcıların, cep telefonlarının kamerasını bilgisayar ile ilişkilendirip, görüntüyü telefonun kamerasından almasıdır.

iPhone Webcam Olarak Kullanma Nasıl Yapılır?

Uygulanmak istenen bu işlem, iPhone marka cep telefonlarının kendisine ait bir özellik değildir. Cihazın kendi ayarları üzerinden yapılamamaktadır. Bu işlemin yapılabilmesi konusunda hizmet sağlayan bazı mobil uygulamalar mevcuttur. Bu uygulamaların cep telefonuna yüklenerek kullanılması gerekmektedir. Bu konuda hizmet sağlayan en başarılı uygulamalardan biri EpocCam uygulamasıdır. Uygulamaya dair bilgiler aşağıda verilmiştir.

EpocCam Nedir?

EpocCam uygulaması, IOS ve Android işletim sistemlerine sahip olan cihazların kamerasını, bilgisayar kamerası olarak kullanabilme imkânı sağlamaktadır. Uygulama ücretli olarak hizmet vermektedir. Fakat ücretsiz olarak bu hizmetten yararlanmak isteyen kullanıcılar için de bazı özelliklerde kısıtlama yaparak hizmet sağlamaktadır. Ücretsiz kullanmak isteyen kullanıcılar için ekranın bir kenarında uygulamanın logosuna yer verilmekte ve reklamlar bulunmaktadır.
EpocCam uygulaması, yalnızca görüntü aktarımı için değil aynı zamanda ses aktarımı için de cep telefonunu kullanmakta ve daha başarılı bir ses kalitesini sağlamaktadır. Aynı zamanda sıklıkla tercih edilen toplantı platformları ile uyumlu bir sisteme sahip olması sebebiyle herhangi bir aksaklık yaşanmasına olanak sağlamamaktadır.

EpocCam Nasıl Kullanılır?

EpocCam uygulamasının çalışabilmesi için kullanılacak cihazların ikisinde de uygulamanın yüklü olması gerekmektedir. Uygulamanın bilgisayara yüklenmesi için EpocCam web sitesinin kullanılması, cep telefonuna yüklenmesi için mobil uygulama mağazalarının kullanılması gerekmektedir. IOS işletim sistemi kullanıcıları App Store, Android işletim sistemi sahipleri Google Play Store mağazaları aracılığıyla uygulamayı yükleyebilir.
Bilgisayar ve kamera arasındaki görüntü ve ses iletimi WiFi ağı üzerinden gerçekleştirileceği için iki cihazında aynı WiFi ağına bağlı olması gerekmektedir. İki cihaz üzerinden de uygulamayı başlattıktan sonra, Zoom, Skype ve YouTube gibi birçok platformda telefonunuzun kamerasını kullanabilirsiniz. Görüntülü görüşme işleminiz tamamlandıktan sonra bilgisayarınıza telefon kamerasından görüntü aktarılmaması için uygulamaları kapatmayı unutmayınız.Bunlarda ilginizi çekebilirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

*

*