Galaxy S20 5G Serisi İncelemesi

Galaxy S20 5G Serisi İncelemesi

 Galaxy S20 5G Birinci sınıf, cepte taşınabilir ve fotoğrafçılığınızı üst düzeye çıkarmak ve gün boyunca size güç vermek için ihtiyacınız olan tüm özelliklerle dolu bir telefon arıyorsanız, tam da sizin için.
Samsung‘un yeni serisi Galaxy S20 5G telefonlarından, en küçük ve en ucuz olanı Galaxy S20, kullanıcıların favorisi olarak gösteriliyor. Galaxy S20 Plus ve S20 Ultra gibi keskin ekranından, gelişmiş kamera becerilerine kadar üst düzey özellikler barındırıyor. Ancak ekran ve gövde boyutu dışında, S20 modelleri arasındaki farklar neredeyse yok denecek kadar az. Tabii ki, bunun yerine S20 Plus ve hatta Ultra’yı tercih edecek insanlar olacak. Ancak kişisel nedenlerle ve araçlarda ya da performansta belirgin bir avantajdan değil, Ultra’nın 108 megapiksel kamerası ve 100x yakınlaştırma özelliği ile tercih sıralarının en üstünde yerini alacak diyebiliriz.

Galaxy S20 ve S20 Plus: Aralarındaki Fark Nedir?

Boyut: S20 6,2 inç ekrana sahipken, S20 Plus 6,7 inç ekran boyutuna sahip. S20 Plus kesinlikle daha büyük ekran sayesinde Netflix, Youtube gibi platformlarda video izlemek için ya da oyun oynamak için biçilmiş kaftan diyebiliriz.

Pil: S20 4.000 mAh ve S20 Plus 4.500 mAh pil gücüne sahip. Laboratuvar testleri hala devam etse de her iki telefonun da tek bir şarjla günden geceye dayanıklılık gösterdiğini belirtmekte fayda var. Varsayılan 60Hz ayarı yerine 120Hz ekran yenileme hızının tüm gün kullanılması pil ömrünü kısaltacaktır. Bu nedenle gece dışarı çıkmadan önce şarj etmeniz gerektiğini fark edebilirsiniz.

Kamera: S20 Plus, düşük ışıkta daha net çekimlere yardımcı olacak bir uçuş süresi sensörüne sahiptir. Ancak bu özellik, fark seti arasında pek fazla önem taşımamakta.

5G teknolojisi: 5G özelliği önem taşıyor. Yayınlanmamış bir Versiyon modeli haricinde Galaxy S20, Sub-6 olarak bilinen 5G türünü destekleyecek ve bu da daha düşük tepe hızlarına neden olacak. İndirme hızı yine de 4G’den daha hızlı olacak. Ancak milimetre dalgası veya mmWave olarak bilinen teknolojinin en yüksek hızlarında olduğu kadar hızlı olmayacak.

Her iki yöntemin de artıları ve eksileri var. Ancak Verizon dışındaki bir operatörle en hızlı 5G kullanımını önemsiyorsanız, S20 Plus size istediğinizi verecektir. Ancak unutmamak gerek; hıza dair gerçek veriler, tamamen yaşadığınız yerdeki ağ kalitesine bağlıdır.

Bir şey daha var: S20 Plus‘ın 512GB seçeneği mevcut.Bunlarda ilginizi çekebilirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

*

*