Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Günde 481 TL'ye ev sahibi olma yolu AÇILDI! İNG Bank konut kredisi kira öder gibi ev sahibi yapacak

İNG Bank diğer bankalara istinaden verdiği karar doğrultusunda düşük faiz imkanı ile vatandaşa ev alma konusunda destek sağlıyor.

Yayın Tarihi: 08.12.2023 18:19
Güncelleme Tarihi: 08.12.2023 18:19

Günde 481 TL'ye ev sahibi olma yolu AÇILDI! İNG Bank konut kredisi kira öder gibi ev sahibi yapacak

Pandemi dönemi sonrasında hayat pahalılığı gün gün yükselişine devam ediyor. Özellikle de kira da oturanlar hayat pahalılığından en çok etkilenen kesim olarak biliniyor. Kira parası bir yana, alım gücünün de düşmesi vatandaşın cebini boşaltırken, vatandaş kira öder gibi ev sahibi olabilmenin yollarını arıyor. Bankalar faiz oranlarının yükselmeye başladığı günümüzde düzenledikleri kampanyalar ile müşteri portföyünü arttırabiliyor. Vatandaş ise en cazip teklifi sunan bankadan ödemesini alabiliyor. Konut kredileri ile alakalı başlatılan kampanyalar da dikkat çekiyor. ING Bank konut kredisi kampanyası ile birlikte düşük faiz imkanını sunuyor. Düşük faizle konut kredisi veren banka ev sahibi olmak isteyen vatandaş tarafından araştırılıyor. 

Konut sektöründe durağanlık hayat koşulları sebebiyle olmakta. Kredilerin yükselmesi de nakit ihtiyacını tamamlanması konusunda destek sağlayamazken, İNG Bank kampanyası bu durağanlığa dur dedirteceğe benziyor. TCMB sıkı para politikası kredileri etkiledi. Bu kapsamda konut kredi faiz oranları da kat be kat artmaya başladı. İNG Bank diğer bankalara istinaden verdiği karar doğrultusunda düşük faiz imkanı ile vatandaşa ev alma konusunda destek sağlıyor. 

tl

Aralık ayı başında başlayan kampanya, 31 Aralık'ta son bulacağı belirtilirken faizi düşüren ING Bank, bu oranı yüzde 2.89'a düşürdü. Kampanyasız konut kredileri ise yüzde 4 oranından başlamakta. İşte ING Bank’ın konut kredisi kampanyası ve kampanyadan faydalanma koşulları... 

İNG BANK KONUT KREDİSİ

Konut kredileri kampanyalarında bir adım önde seyreden İNG Bank konut kredisi kampanyasında faizler yarı yarıya indi. Esnek ödeme planı da dikkatleri üzerine topladı. Ertelemeli, eşit taksitli, 3 ayda bir eşit taksitli geri ödeme imkanı sunan İNG Bank konugt kredisi hesaplama aracı resmi internet sitesi üzerinde yer alıyor. 

500.000 TL KREDİ GERİ ÖDEME PLANI

iNG bank 500.000 TL seçeneğiyle yüzde 2.89 faiz oranı ile sunduğu kredi geri ödemesi 14.939 TL'ye tekabül ediyor. Bu kapsamda kira öder gibi ev sahibi olma hayali kuran vatandaşa ev alma kapısı açılmış bulunuyor