Bist 100
9.087,77 0%
DOLAR
31,42 0,18%
EURO
34,12 0,18%
ALTIN
2.095,13 0,22%

Gözaltı morluklarını söküp alıyor! İlk denemede etkili sonuç veriyor

Göz altı morluklarınız varsa çözümü bu yazımızda....

Yayın Tarihi: 12.12.2023 12:11
Güncelleme Tarihi: 12.12.2023 12:11

Gözaltı morluklarını söküp alıyor! İlk denemede etkili sonuç veriyor

GÖZ ALTI MORLUKLARINIZ VARSA BUNLARI BİR KERE DENEMENİZ YETERLİ…

 

Cildinizde göz altı morluklarınız varsa ve nasıl geçeceğini bilmiyorsanız bu yöntemleri deneyebilirsiniz. Bir çok kişi göz altı morluklarını nasıl geçireceğini merak ederken size güzel bir yazı dizisi hazırladı. İşte gözaltı morlukları için merak edilenler….Özellikle kadınların büyük problemi olan ve makyajda bile bazen görülebilen bu morlukları bir deneme de bile yok edebileceğinizi biliyor muydunuz. İşte göz altı morluklarını şıp diye geçirecek o yöntemler….

göz

GÖZ ALTI MORLUKLARI NASIL GEÇER?

Uzun süreli uykusuzluk yaşayanları ya da yorgun olan kişilerin en sık rastladıkları şikayetlerin başında moraran göz altları geliyor. Gözaltları bu rahatsızlıklarla çöker ve koyulaşır buna da göz altı morluğu denir. Bir rahatsızlığa bağlanmasının yanı sıra göz altı morlukları genetik de olabiliyor. Ya da Sigara, alkol ve kafeini sıkça tüketen biriyseniz göz altı morluklarınız kaçınılmaz olabilir. Normal şartlarda sağlıklı bireyler 7 saat uyku uyumaları gerekir. Eğer daha az uyuyorsanız göz altı morluklarınız görülebilir. Dengesiz beslenme de göz altı morluklarına neden olabilen etkenlerden olabilir. İşte nedeni ne olursa olsun gözaltı morluklarından kurtulmak için bu yöntemleri deneyebilirsiniz.

GÖZ ALTI MORLUKLARINA KESİN ÇÖZÜM

Sabah uyanır uyanmaz birkaç tane buzu bir torba içerisine koyup göz altınızda 5 dakika kadar gezdirebilirsiniz. Bu göz altı morluklarına iyi gelecektir. Çayda soğuduktan sonra yaklaşık olarak 15 dakika kadar göz altına konur. Sonra gözlerinizi su ile durulamalısınız. Salatalıkta göz altı morluklarına iyi gelen bir yöntemdir. Bunun nedeni ise salatalıkta bulunan vitaminlerin morluklara iyi gelmesidir. Bunu da yaklaşık olarak 1 dakika göz çevrenizde bekletebilirsiniz.

4. Gül suyunu pamuğa döküp göz altınızda pamuk yardımı ile masaj yapabilirsiniz. Buda gözaltınızı rahatlatacaktır. Elma kabukları da göz altı morluklarına iyi gelen bir başka yöntemdir. Bunu kullandıktan sonra gözaltlarınızın iyileştiğini far edeceksiniz.