Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Google Pixel 9, çok gelişmiş bir yapay zekâ asistanıyla gelebilir!

Google, Pixel 9 telefonuyla birlikte Pixie adlı yeni ve daha çok gelişmiş bir Android yapay zekâ asistanın gelebileceğini açıkladı. İşte detaylar...

Yayın Tarihi: 15.12.2023 15:19
Güncelleme Tarihi: 15.12.2023 15:19

Google Pixel 9, çok gelişmiş bir yapay zekâ asistanıyla gelebilir!

Google’dan Pixel 9 telefonuna sahip olmak isteyenlere güzel bir haber geldi. Google, Pixel 9’la beraber sofistike bir yapay zekâ asistanının gelebileceğini duyurdu.

Asistan Google'ın Pixel cihazlarına özel olacak ve Gmail ve Maps gibi Google ürünlerinden gelen verileri kullanacak. Edinilen bilgilere göre bu, Google Asistan'ın çok daha kişiselleştirilmiş bir versiyonuna dönüşmesine yardımcı olacak. Buna göre, Bard'ın ekim ayında Made By Google'da tanıttığı Google Asistan'dan ayrı bir ürün olacak gibi görünüyor.

google

GOOGLE, YAPAY ZEKÂ KONUSUNDA KÖKLÜ DEĞİŞİKLİKLER YAPACAK

The Information'ın haberine göre, güncellemeyle ilgili gelen haberler doğruysa, Google'ın rakibi OpenAI'yi hedefinde tutmak için yapay zekâ yol haritasında köklü değişiklikler yaptığını gösteriyor.

Google, daha geçen hafta GPT-4'e bir yanıt olarak Gemini yapay zekâsını ortaya çıkardı ve onu şimdiye kadar oluşturduğumuz en yetenekli model olarak nitelendirdi. Ayrıca Gemini'nin Nano adlı yeni bir ürün aracılığıyla Android'e geleceğini ve telefonunuza çevrim içi olmanıza gerek kalmadan konuşmaları ve aramaları özetleme gibi şeyler yapma yeteneği vereceğini duyurdu.

Gemini geçen hafta birden fazla modelin bir araya getirilmesinden ziyade entegre birçok modlu yapay zekâ olarak lanse edildi. Fakat Google'ın Gemini demosunun bazı bölümlerinin sahnelendiği bildirildi. Bu sayede "mevcut çok modlu modellerden çok daha iyi bir şekilde, her türlü girdiyi sıfırdan sorunsuz bir şekilde anlaması ve muhakeme etmesi" bekleniyor. Gemini tarafından desteklenen Pixie, örneğin Google Asistan'dan çok daha sofistike bir kişisel asistan olabilir. Gemini, ayrıca Google'ın yapay zekâlı sohbet asistanı Bard'ın yeni nesline de güç verecek.