Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Google Chrome, yapay zekâyla üretilen özel temalar kullanmasına izin verecek!

Google Pixel 8 ve Pixel 8 Pro'da yapay zekâ tarafından üretilen özel duvar kağıtlarının sunulması büyük bir gelişmeydi. Şimdi Google Chrome’da da yapay zekâyla üretilen temalar kullanılacak.

Yayın Tarihi: 12.12.2023 10:52
Güncelleme Tarihi: 12.12.2023 10:52

Google Chrome, yapay zekâyla üretilen özel temalar kullanmasına izin verecek!

Chrome kullanıcıları, kısa süre sonra tarayıcılarında yapay zekâ tarafından üretilen temalar kullanabilecek. Pixel 8'de olduğu gibi, özellik kullanıcıdan bir tema seçmesini isteyerek başlayacak. Fakat temalar Google'ın amiral gemisi telefonları için sunulandan biraz daha sağlam olacak. Konular sekmesi altında Binalar, Yiyecek, Günlük Nesneler, Doğa, Uzay, ABD Şehirleri ve Parkları ve daha fazlası gibi kategoriler yer alacak.

google

NE ZAMAN KULLANILACAK?

Bu kategoriler, aralarından tercih yapabileceğiniz başka seçeneklere doğru genişleyecek. Örneğin Binalar; Havaalanı, Kafe, Kale, Deniz Feneri, Ofis ve benzeri kategorilere ayrılacak. Gündelik Nesneler, etrafında bir tema oluşturulabilecek düzinelerce ev eşyasını gösterilecek. Uzay başlığı altında Takımyıldızlar, Uydular, Ay, Güneş, Yıldızlar, Güneş Sistemi, Uzay Gemileri ve daha fazlasına yönelik bir tema oluşturulabilecek.

Chrome'un kodlarında ilk defa ortaya çıkan özelliklerin kullanıma sunulmasının genellikle ne kadar uzun sürdüğü dikkate alındığında, bu özelliğin birkaç ay içerisinde tam olarak kullanıma sunulması bekleniyor.