Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Gergin bir yüz için ameliyata ihtiyaç yok! Her gün bu 5 hareketi yapan doğal botoks etkisine kavuşuyor: Herkes doktorunuz kim diye soracak!

Günlük hayatın stresi, hızı ve koşuşturması, yüzünüzün zaman içinde donuklaşmasına, yer çekimine karşı direnç kaybetmesine ve sarkmalara neden olabilir. Tüm bunlar yaşlanma belirtilerini tetikleyebilir ve özgüveninizi olumsuz etkileyebilir. Cilt sağlığınızı korumak ve daha dirençli hale getirmek için, yüz egzersizleri, doğal bir cilt bakım rutini içinde önemli bir yer tutuyor. İşte sağlıklı bir cilt için doğal botoks yöntemleri...

Yayın Tarihi: 07.12.2023 19:45
Güncelleme Tarihi: 07.12.2023 19:45

Gergin bir yüz için ameliyata ihtiyaç yok! Her gün bu 5 hareketi yapan doğal botoks etkisine kavuşuyor: Herkes doktorunuz kim diye soracak!

Egzersiz genellikle kolları, bacakları ve sırt kaslarını çalıştırmakla ilişkilendirilse de, yüz kaslarının da egzersize ihtiyacı olduğu genellikle göz ardı edilir. Cilt bakımımız genellikle krem, serum ve temizleyicilerle sınırlıdır, ancak cildin tüm katmanlarına etkili bir şekilde nüfuz etmelerini sağlamak için daha derin ve kapsamlı bir yaklaşım benimsemeliyiz. Sağlıklı beslenme, aktif bir yaşam tarzı, egzersiz ve mevsimsel beslenme gibi faktörler, yüz sağlığınıza ve daha genç bir görünüme katkıda bulunabilir. İşte bu hedeflere ulaşmanıza yardımcı olacak basit ve etkili birkaç yüz egzersizi:

GERGİN BİR CİLDE ULAŞMAK İÇİN YAPILMASI GEREKEN 5 YÜZ EGZERSİZİ

cilt

Kalkık ve Dolgun Yanaklar İçin: Ağzınızdan nefes alın, yanaktan yanaktan nefesinizi yönlendirin ve ardından nefesinizi verin. Bu basit hareket, yanak kaslarını güçlendirmeye ve çukur görünümünü engellemeye yardımcı olacaktır. Bu egzersizi düzenli olarak yaparak kalkık ve dolgun yanaklara sahip olabilirsiniz.

Daha Genç Bir Çene Hattı İçin: Dudaklarınızı uzatın, sanki birini öpüyormuş gibi genişçe gülümseyin. Günde en az 15 tekrar yaparak bu egzersizi düzenli hale getirebilirsiniz. Bu egzersiz aynı zamanda yanaklarınızı ve çenenizi hedef alacaktır, böylece genç bir çene hattı ve sağlıklı yanaklar elde edebilirsiniz.

Alın Kırışıklıkları İçin: Her elin işaret parmağını kaşların yarım santimetre yukarısına yerleştirin. Kaşlarınızı parmak uçlarıyla aşağıya doğru bastırırken yukarıya doğru kaldırın. Günde 10-12 kez tekrarlayarak alındaki kırışıklıkları azaltabilirsiniz.

Göz Kapağı Düşüklüğü İçin: Kaşlarınızı kaldırın ve aynı anda yukarı bakın. Göz kapaklarınızı yavaşça kaldırırken bu esneme egzersizi, yaşlanma ile sarkan göz kapaklarına karşı direncinizi artıracaktır.

Daha Dik Kaşlar İçin: İşaret ve orta parmaklarınızı kapalı bir barış işareti şeklinde birleştirin. Tırnaklarınızı kaşlarınızın üzerine koyun ve cildi yavaşça aşağıya itin. Tırnaklarınızın ağırlığıyla direnç oluşturarak kaşlarınızı yukarı ve aşağı kaldırın. 10 kez tekrarlayıp 6 seti tamamlayarak daha dik kaşlara sahip olabilirsiniz.