Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

FETÖ’ye darbe: 4 ilde operasyon, 7 gözaltı

FETÖ terör örgütüyle mücadele kararlıkla sürüyor. İstanbul merkezli 4 ilde düzenlenen operasyonda, terör örgütü FETÖ’nün KPSS sınavında kopya çektiği iddia edilen 7 şüpheli yakalandı. Şüphelilerin, FETÖ/PDY’ye ait çalışma evlerinde hazırlandıkları ve sorumlu oldukları kişilerin kimlik ve adres bilgilerinin tespit edildiği belirtildi.

Yayın Tarihi: 07.12.2023 11:24
Güncelleme Tarihi: 07.12.2023 11:24

FETÖ’ye darbe: 4 ilde operasyon, 7 gözaltı

operasyonEmniyet güçleri, FETÖ ile mücadelede başarılara imza atmaya devam ediyor. Terör örgütü FETÖ'ye karşı amansız bir mücadele veren silahlı güçler terör örgütlerine geçit vermiyor.  İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosunca yürütülen soruşturmada, 2014’te yapılan Kamu Personel Seçme Sınavına (KPSS) giren ve FETÖ/PDY’ye ait çalışma evlerinde hazırlandıkları iddia edilen kişilerin kimlik ve adres bilgileri belirlendi. Soruşturma kapsamında, bu kişilerle bunlardan sorumlu olan şüphelilerin de tespit edildiği öğrenildi.

4 İLDE EŞ ZAMANLI OPERASYON

Soruşturma kapsamında harekete geçen güvenlik güçleri, Gaziantep, Isparta, Denizli ve İstanbul’da eş zamanlı operasyon düzenledi.

Operasyonda, FETÖ’nün KPSS sınavında kopya çektiği iddia edilen 7 şüpheli gözaltına alındı. Şüphelilerin ev ve iş yerlerinde yapılan aramalarda, örgütsel dokümanlar, dijital materyaller ve şifreli haberleşme programları ele geçirildi.

GÜVENLİK GÜÇLERİ FETÖ’YE GÖZ AÇTIRMIYOR

Güvenlik güçleri, FETÖ’ye karşı yürüttüğü kararlı mücadeleyle örgütün tüm hücrelerini deşifre etmeye devam ediyor.

FETÖ’nün KPSS sınavında kopya çekerek devlet kadrolarına sızma girişimini ortaya çıkaran güvenlik güçleri, operasyonlarla örgütün eğitim ayağını da çökertiyor.

Güvenlik güçleri, FETÖ’nün devleti ele geçirme planını bozarak, milletin huzur ve güvenliğini sağlıyor.

Güvenlik güçlerinin FETÖ’ye karşı başarılı operasyonları, vatandaşlar tarafından da takdirle karşılanıyor.