Evcil Kanatlılar Festivali'nde cins tavuklar 15 bin liraya, güvercinler ise 150 bin liraya kadar alıcı buldu

Festivalde yaklaşık 119 ırkta, 1250 güvercin, 250 süs tavuğu ve horozları ile muhabbet kuşları ile cins köpekler, atmaca ve kartallar sergilendi.

Evcil Kanatlılar Festivali'nde cins tavuklar 15 bin liraya, güvercinler ise 150 bin liraya kadar alıcı buldu

Çorlu Evcil Kanatlılar Derneği tarafından düzenlenen 20. Evcil Kanatlılar Festivali, Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde büyük bir katılımla gerçekleşti. 

Kapalı Salı Pazarı'nda düzenlenen etkinlikte, 1250 güvercin, 250 süs tavuğu ve horozları, muhabbet kuşları, cins köpekler, atmacalar ve kartallar gibi farklı türlerde yaklaşık 119 ırk sergilendi. Hem Türkiye'den hem de yurtdışından getirilen kanatlılar festivali renklendirdi.

corlu güvercin festivali

Festivalde, 50 Türk lirasından 150 bin Türk lirasına kadar güvercin, 1000 Türk lirasından 15 bin Türk lirasına kadarsa cins tavukların satışı gerçekleştirildi. Festivalin açılışında konuşan Çorlu Evcil Kanatlılar Derneği Başkanı Necmi Acar, festivalin artık uluslararası bir nitelik kazandığının altını çizerek, şu ifadelere yer verdi: "Festivalimize Türkiye'nin hemen hemen her yerinden, ayrıca Polonya, Bulgaristan ve Yunanistan'dan katılımcılarımız var. Festivalimiz, evcil kanatlı hayvan yetiştiriciliği ve sevgisinin yaygınlaşmasına katkı sağlıyor."