Bist 100
10.676,65 1%
DOLAR
32,25 0,14%
EURO
35 0,27%
ALTIN
2.406,76 0,37%

Ev sahibinden kiracıya saldırı! 'Vurdum mu gebertirim'

Ev sahibinin kira arttırması, kiracının da bu duruma dur demesi karşılığında yaşanan anlar gün gün kameralara yansımaya devam ediyor

Yayın Tarihi: 14.01.2024 14:57
Güncelleme Tarihi: 14.01.2024 14:57

Ev sahibinden kiracıya saldırı! 'Vurdum mu gebertirim'

Ev sahiplerinin kirayı arttırma, kiracıların da bu durumu kabullenmeme durumları gün gün gündeme yansıyor. Özellikle de dur demek bilmeyen kira zamlarına karşılık kiracılar tepkilerini göstermeye devam ediyor. İstanbul Sarıyer'de yaşanan olay da ise ev sahibinin kiracısını tehdit ettiği anlar kameralara yansıdı.

İstanbul Sarıyerde br ev sahibi aylık kira fiyatını 5 katı artırıp 15.000 TL yapmaya karar vermesi akabinde olanlar oldu. 

Kiracı bu zammı kabul etmeyince ev sahibi elinde sopayla kiracısınan saldırarak ' Evimi terk edeceksin' diyerek tehditler savurdu.

Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği son sınıf öğrencisi Onur Yavuzyılmaz, geçtiğimiz senelerde Şuayip ve Sevgi E. çifti ile anlaşarak 2500 TL karşılığında evlerini kiraladı. Sonrasında kira 3500 TL'ye çıkmasına ses etmeyen Yavuzyılmaz'ın başına garip bir olay geldi.

Sene başında ev sahibi, kira fiyatını 5 katı arttrıdığını açıkladı. Tepki gösteren öğrenciye, ev sahibi sopalı saldırı girişiminde bulundu. Olayın yargıya taşınmasıyla mahkeme öğrenci gençlere tahliye kararı verse de üst mahkeme sonucu beklenmeye başladı. 

Geçtiğimiz gün dışarda denk gelen ev sahibi ile kiracı birbirlerine sözlü hakaretlerde bulundu. Küfür etmeye başlayan gence, ev sahibi kadın vurmaya başladı. Kameralara yansıyan görüntülerde, kiracının gece saatlerinde kapısının önüne gelen bir gruğ tarafından tehdit edildiği anlar yer aldı.