Ev hanımlarına Cuma Sabahı 3'lü ödeme geliyor! E-devlet'ten başvuran PTT'den alacak

Devlet tarafından onay verilen kadınlara çeşitli destekler veriliyor. Acele edin Cuma günü ödemeler başlıyor

Ev hanımlarına Cuma Sabahı 3'lü ödeme geliyor! E-devlet'ten başvuran PTT'den alacak

Devlet, ihtiyaç sahibi hanelere sağladığı desteklerin yanı sıra kendi hayatını idame ettirmede zorlanan, herhangi bir geliri olmayan kadınlara da ayrı destekler sağlıyor. Özellikle de eşi vefat etmiş, dul kalmış ve geliri olmayan kadınlara devlet tarafından bir çok imkan sunuluyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'na başvuru yapılması durumunda bir çok destek ödemesi sunuluyor. Bu desteklerden biri de arama motorlarında çok araştırılan kadınlara 1.000 TL destek olarak karşımıza çıkıyor. Peki bakanlık tarafından onay verilen bireye sağlanan destekten kimler faydalanabiliyor?

Aile Bakanlığı tarafından kadınlara özel birçok destek ödemesi bulunuyor. Kadınlara sunulan 1000 TL'lik yardım ödemesi ise merakla araştırılıyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, eşi hayatını kaybetmiş, boşanmış ve dul kalmış kadınlara düzenli olarak destek ödemesi veriyor. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına giderek gerçekleştirilen başvurular sırasında sadece kimlik kartı isteniyor. Kadınlara 1000 TL destek ödemesi ile alakalı detaylar sizlerle.

kadı

KADINA MUHTAÇLIK AYLIĞI

Bağlı bulundular sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına yapılan başvuruların sonuçları e-devlet üzerinden öğrenilebiliyor. Hiç geliri olmayan ve sigortalı işte çalışmayan kadınlara yönelik sağlanan destekler arasında eşini kaybetmiş kadınlara 1000 TL destek de sağlanıyor. Muhtaçlık aylığı adı altında ödenen destekten faydalanmak için eşi vefat eden kadınların emekli maaşı almaması ve eş vefat etmesinden önce boşanmamış olmaması şartı yer alıyor.

2 ÖDEME DAHA SUNULUYOR

Öte yandan herhangi bir sosyal güvencesinin olmaması ve hanedeki kişi başına düşen gelir Asgari ücretin üçte birinden az olması durumunda bu destek ödemesinden faydalanabiliyor. Ödemeler iki ayda bir 1000 TL olarak yapılırken senede 6.000 TL'ye Varan ek destek Sadece kadınlara sağlanıyor

Devletin kadınlara sunduğu artı destek ödemeleri de mevcut. Dul maaşı olarak bilinen ve ölen sigortalının geride kalan eşine bağlanan maaşta dikkat çekiyor. Çok az gelir ile hayatını devam ettiren ve 65 yaş üzerinde olan kadınlara da yaşlılık aylığı ödemesi yapılabiliyor. Kadınların 65 yaş aylığı maaşından faydalanabilmesi için sosyal güvencesinin bulunmaması şartlı aranırken hanedeki gelirin asgari ücretten düşük olma şartı da mevcut. Bu şartları taşıyan kadınlara ise her ay düzenli şekilde 1536 TL destek ödemesi sağlanıyor. Muhtaç aylığı adı altında ödenen ve senede 6.000 TL'ye varan destekten ülkemiz genelinde 200 bine yakın kadın faydalanıyor. Bahsi geçen bu destek ödemeleri ayın ortasından sonra hesaplara aktarılırken, Kasım ödemeleri ise önümüzdeki Cuma yapılacağı tahmin ediliyor