Erzurumlu kadın mimar 3 keçiyle başladığı hayvancılıkta sürü sahibi oldu

3 yıl önce köyüne dönerek hobi olarak başladığı hayvancılıkla, devlet destekleriyle büyüttüğü 103 keçilik sürüsüyle geçimini sağlayan Deniz Demir, kadınların hayvancılıkla uğraşmasını tavsiye ederek, bu işin aile bütçesine katkı sağladığını ve sağlıklı bir yaşam sunabileceğini belirtiyor.

Erzurumlu kadın mimar 3 keçiyle başladığı hayvancılıkta sürü sahibi oldu

Erzurum'un Karayazı ilçesinde yaşayan peyzaj mimarı Deniz Demir, 3 yıl önce köyüne dönerek hobi olarak başladığı hayvancılıkta devlet destekleriyle sürü sahibi oldu.

Şirketlerde yöneticilik yaptıktan sonra köyüne dönen Demir, 3 keçiyle hayvancılığa başladı. Sürekli olarak büyüttüğü sürüsüne, devlet destekleriyle 100 keçi daha ekledi. Demir, 3 yıl önce hobi olarak başladığı hayvancılığın şimdilerde kendisine geçim kaynağı olduğunu söyledi.

"İlk başta 3 keçiyle başladığım hayvancılığı, devlet destekleriyle büyüttüm. Şimdilerde 103 keçim var. Sütlerini satarak geçimimi sağlıyorum. Ayrıca keçi gübresini de satarak ek gelir elde ediyorum" diyen Demir, hayvancılığa başlamak isteyen kadınlara da tavsiyelerde bulunarak: "Kadınların hayvancılıkla uğraşmasını tavsiye ederim. Hem aile bütçesine katkı sağlıyor hem de sağlıklı bir yaşam sunuyor" diye önerdi.