Bist 100
10.471,32 0%
DOLAR
32,7 1,32%
EURO
34,99 0,22%
ALTIN
2.433,22 2,28%

Erzurum, Erzincan, Kars ve Ardahan için bu akşam ve yarın yoğun kar yağışı uyarısı

Orhan Şen, paylaşım platformu X'ten bugün akşam ve yarın etkili kar yağışı beklenen illerle ilgili önemli bilgiler paylaştı. Şen, hava durumu ile ilgili detayları takipçileriyle paylaşarak, kar yağışının yoğun olacağı bölgeler konusunda uyarılarda bulundu.

Yayın Tarihi: 05.12.2023 12:22
Güncelleme Tarihi: 05.12.2023 12:22

Erzurum, Erzincan, Kars ve Ardahan için bu akşam ve yarın yoğun kar yağışı uyarısı

Türkiye, soğuk havanın etkisi altına girdi. Batı bölgelerinde yağmur yağışı görülürken, doğu bölgelerinde ise kar yağışı bekleniyor.

Meteoroloji uzmanı Orhan Şen de paylaşım platformu X'ten bugün akşam ve yarın kar yağışı olacak illeri duyurdu.

ERZURUM, ERZİNCAN, KARS VE ARDAHAN'DA YOĞUN KAR YAĞIŞI

Şen, "Erzurum, Erzincan, Kars ve Ardahan çevrelerinde bugün akşam ve yarın yoğun kar yağışı olacak. Ulaşımda aksamalar olabilir." dedi.

Şen, kar yağışının etkili olacağı bölgelerde yaşayan vatandaşları tedbirli olmaları konusunda uyardı.

hava-durumu

KAR YAĞIŞI NE ZAMAN SONA ERECEK?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son tahminlerine göre, kar yağışı yarın akşam saatlerine kadar devam edecek. Çarşamba günü ise kar yağışı yerini parçalı bulutlu havaya bırakacak.

Kar yağışının etkili olduğu bölgelerde hava sıcaklıkları ise sıfırın altında seyredecek. Erzurum'da en düşük hava sıcaklığı -9, Erzincan'da -6, Kars'ta -11, Ardahan'da -13 derece olacak.

• Doğuda Kar Yağışı Bekleniyor: Türkiye, soğuk havanın etkisi altına girdi. Batı bölgelerinde yağmur yağışı görülürken, doğu bölgelerinde ise kar yağışı bekleniyor. Meteoroloji uzmanı Orhan Şen, bugün akşam ve yarın Erzurum, Erzincan, Kars ve Ardahan çevrelerinde yoğun kar yağışı olacağını duyurdu.

• Kar Yağışı Hangi İlleri Etkileyecek? Kar yağışı, Erzurum, Erzincan, Kars ve Ardahan çevrelerinde etkili olacak. Ulaşımda aksamalar yaşanabileceği uyarısı yapıldı.

• Kar Yağışı Ne Zaman Bitecek? Kar yağışı, yarın akşam saatlerine kadar devam edecek. Çarşamba günü ise kar yağışı yerini parçalı bulutlu havaya bırakacak.