Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Eren Bülbül’ün kabri başında teröre karşı net mesaj: Son terörist yok olana kadar!

İçişleri Bakan Yardımcısı Bülent Turan, Trabzon’da muhtarlarla buluşmak için geldiği kentte, terör örgütü PKK’ya karşı gösterdiği cesaret ve fedakarlıkla Türkiye’nin gönlünde taht kuran şehit Eren Bülbül’ün kabrini ziyaret etti. Turan, “Son terörist yok oluncaya kadar mücadelemizde hiçbir aksama olmadan, yavaşlama olmadan yolumuza devam edeceğiz.” dedi.

Yayın Tarihi: 06.12.2023 15:05
Güncelleme Tarihi: 06.12.2023 15:05

Eren Bülbül’ün kabri başında teröre karşı net mesaj: Son terörist yok olana kadar!

İçişleri Bakan Yardımcısı Bülent Turan, Trabzon’a muhtarlarla buluşmak için gelen Turan, ilk olarak 11 Ağustos 2017’de terör örgütü mensuplarıyla sağlanan sıcak temas sırasında şehit olan Eren Bülbül’ün mezarını ziyaret etti. Bülbül’ün, Köprüyanı Mahallesi’ndeki kabrine kırmızı güller bırakan Turan, şehidin annesi Ayşe Bülbül’e de taziyelerini iletti. Kabir ziyareti sırasında Kur’an-ı Kerim okundu ve dua edildi.

“EREN’İ SEVDİĞİMİZİ, TEYZEMİZİ SEVDİĞİMİZİ TEKRAR SÖYLEMEK İSTİYORUM”

Turan, , Türkiye’nin medarı iftiharı, tüm Türkiye’nin tanıyıp bağrına bastığı, sevdiği, kendi evladı olarak gördüğü Eren Bülbül şehidimizi, kardeşimizi ve annesini de ziyaret etmeyi görev bildiklerini söyledi.

Turan, “Bugün Ayşe teyzemin misafiriyiz, onunla beraberiz. Bu vesileyle hem Eren kardeşimizi hem onu kollamak korumak için üzerine atlayarak büyük bir kahramanlık gösteren Ferhat astsubayımızı rahmetle minnetle yad ediyoruz.” dedi.

eren bülbül

Turan, ülkenin büyük bedeller ödediğine dikkati çekerek, şunları kaydetti:

“Ancak son terörist yok oluncaya kadar mücadelemizde hiçbir aksama olmadan, yavaşlama olmadan yolumuza devam edeceğiz. Bedel ödüyoruz ancak bu vatanın değerini, kıymetini bilen insanlarız. 85 milyonun kardeşliğine, beraberliğine omuz vererek son terörist yok oluncaya kadar çalışmaya tekrar söz veriyoruz. Bu bizim Eren’e karşı bir borcumuz, bu bizim tüm şehitlere karşı borcumuz. Ayşe teyze gibi kıymetli insanların evlatları bu topraklara vatan için can verdi, düştü ancak bu bayrak ayağa kalksın diye bu bayrak dalgalansın diye çok büyük bedellere rağmen yolumuza devam edeceğiz. Ben ‘İyi ki varsın Eren.’ diyorum. Eren’i sevdiğimizi, teyzemizi sevdiğimizi tekrar söylemek istiyorum.”

ŞEHİT OLDUĞU NOKTAYI DA ZİYARET ETTİ

Turan’a ziyarette Trabzon Valisi Aziz Yıldırım, Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürü Mustafa İspirgil, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Mustafa Erdem ile çok sayıda ilgili eşlik etti.

İçişleri Bakan Yardımcısı Bülent Turan, daha sonra Eren Bülbül’ün şehit olduğu noktayı ziyaret ederek, ilçe jandarma komutanı ve diğer ilgililerden olayın nasıl olduğuna dair bilgi aldı.

Turan ardından Bülbül’ün aynı mahalledeki evini ziyaret etti.