Erdoğan, Ekonomik İşbirliği Teşkilatı Zirvesi için Özbekistan'a gitti

Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te düzenlenecek olan Ekonomik İşbirliği Teşkilatı 16’ncı Zirvesi’ne katılmak üzere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün saat 11.00’de özel uçak “TUR” ile yola çıktı. Erdoğan’ın zirvede, bölgesel işbirliği ve kalkınma konularında görüşmeler yapması bekleniyor.

Erdoğan, Ekonomik İşbirliği Teşkilatı Zirvesi için Özbekistan'a gitti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün özel uçak “TUR” ile Özbekistan’ın başkenti Taşkent’e gitti. Erdoğan, Ekonomik İşbirliği Teşkilatı 16’ncı Zirvesi’ne katılacak ve bölgedeki ülkelerle ticaret, ulaştırma, enerji, turizm, kültür ve eğitim alanlarında işbirliğini artırmak için görüşmeler yapacak. 

Erdoğan’ı, Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı ve Ankara Valisi Vasip Şahin uğurladı.

Erdoğan’a ziyaretinde, Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Büyükelçi Akif Çağatay Kılıç ve Türk Devletleri Teşkilatı (TDT) Aksakallar Konseyi Başkanı Binali Yıldırım da eşlik ediyor.