Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Erdoğan’dan Netanyahu’ya sert sözler: Eceli yakındır

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milli Türk Talebe Birliği Genel Kurulu’nda konuştu. Erdoğan, gençlere seslenerek, Türkiye’nin büyük yürüyüşüne katkıda bulunmalarını istedi. Erdoğan, İsrail Başbakanı Netanyahu’yu da sert bir dille eleştirerek, “İsrail bir terör devletidir. O devletin başındaki de halkını isyan ettirir hale gelmiştir. O yüzden de eceli yakındır.” dedi.

Yayın Tarihi: 18.11.2023 16:33
Güncelleme Tarihi: 18.11.2023 16:33

Erdoğan’dan Netanyahu’ya sert sözler: Eceli yakındır

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MTTB Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, İsrail Başbakanı Netanyahu’yu sert bir dille kınadı. Erdoğan, “İsrail bir terör devletidir. O devletin başındaki de halkını isyan ettirir hale gelmiştir. O yüzden de eceli yakındır.” dedi.

 Erdoğan, İsrail’in Gazze’de yaptığı soykırımın bedelini ödeyeceğini, Türkiye’nin büyük yürüyüşüne çelme takmaya çalışanlara da haddini bildireceğini söyledi. Erdoğan, gençlere de seslenerek, Türkiye’nin güçlü olması için çalışmalarını istedi.

Erdoğan, MTTB’nin 62. genel kurulunda yaptığı konuşmada, MTTB’nin 107 yıllık tarihiyle maziden atiye kurulan bir köprü olduğunu söyledi.

 Erdoğan, “Ayasofya’yı açmak bize nasip oldu. Yatıp kalkıp şunu söylüyorlar: Hamas da Hamas. Kendilerine şunu söyledim. Şu ana kadar 13 bin çocuk, yaşlı, genç öldürüldü. İsrail’in elinde de şu an 10 bine yakın rehine var. Almanya olarak siz onlar için adım atın. Biz de Hamas’ın elindekileri alma gayreti içine girelim. Dik duracağız.” diye konuştu.

Erdoğan, MTTB’nin sembol isimlerinden Necip Fazıl Kısakürek’in, şura sahibi bir gençliğin yetişmesi için üzerlerine düşeni yapmak zorunda olduklarını belirtti.

Erdoğan, “Yeni bir MTTB için Fatih Belediyesi’nin gereken adımı atması lazım. Türkiye Yüzyılı için gençlerimize gereken alt yapıyı sağlamaktır. Bunun için fiziki olarak gereğini yapmalıyız. Binlerce yıllık mirasımızın binlerce yıl devam etmesini ancak böyle sağlayabiliriz.” dedi.

ERDOĞAN: “HAÇLI-HİLAL OLAYI BİTMİŞ DEĞİL”

Erdoğan, Türkiye’nin bir ateş çemberiyle çevrildiğini, ancak askeri ve siyasi olarak büyüdüğünü ifade etti. Erdoğan, “Ancak unutmayın Haçlı-Hilal olayı bitmiş değil. Lokomotif olan Türk ve İslam dünyasının önderi Türkiye’nin önüne geçmelerine fırsat vermeyeceğiz.” dedi.

Erdoğan, çevrelerine gönül coğrafyalarının ufkuyla bakıp değerlendirmeleri gerektiğini vurguladı. Erdoğan, “Suriye, Kıbrıs, Kafkasya’daki bütün meseleler böyledir. Farklı ülkelere dağılmış olarak yaşayan 7 milyon vatandaşımızla ilgili her mesele böyledir. Bosna’dan bize ne, Suriye’den, Karabağ’dan bize ne diyen her kim ise Türkiye’nin büyük yürüyüşüne çelme takıyordur. Ülkemizde de epeyce okumuş cahilin bulunduğu bir gerçektir.” diye konuştu.

Erdoğan, Türkiye’nin rotasından saptırmak isteyen her senaryonun milletin iman duvarına çarpmış ve akamete uğramış olduğunu söyledi.

Erdoğan, “Maruz kaldığımız her saldırının mutlaka bir kaybı olmuştur. Biz İstanbul’da 1994 Mart’ından itibaren işte bunun mücadelesini verdik. Milletimizin 2 asırdır yaşadığı kayıpların giderilmesi için mücadele ettik. Hamd olsun, milletimiz bu mücadelede hep yanımızda yer aldı.” dedi.

ERDOĞAN: “İSRAİL BİR TERÖR DEVLETİDİR”

Erdoğan, İsrail Başbakanı Netanyahu’yu da sert bir dille eleştirerek, “İsrail bir terör devletidir. O devletin başındaki de halkını isyan ettirir hale gelmiştir. O yüzden de eceli yakındır.” dedi.

Erdoğan, İsrail’in Gazze’de insanları öldürdüğünü, bunun da İslam ülkelerinin dağınıklığından kaynaklandığını söyledi. Erdoğan, “İngiltere’de. İspanya’daki gösterileri görüyorsunuz. Biz bu soykırımların şikayetlerini gereken yerlere yapacağız. Bu bedel ödenecek. Bir siyasi partinin genel başkanı aynı Netanyahu gibi konuşuyor. Buna haddini milletimiz bildirecek. O parlamentonun çatısı altında onun gibi konuşanlar olmamalı.” diye konuştu.

Erdoğan, İsrail’in saldırılarına son vermesi ve Gazze’ye uyguladığı ablukanın kaldırılması için uluslararası toplumun baskı yapmasını istedi. Erdoğan, “Bunların gereken cezayı alması şarttır. Yoksa insanlar kendisini güvende hissedemez. Her bozuk düzen gibi bu düzenin de değişmesi kaçınılmazdır.” dedi.