Engin Polat ve babası Çorlu’ya gönderildi!

Milyonlarca liralık kara para aklama suçundan tutuklanan Engin Polat ve babası Sezgin Polat, güvenlik gerekçesiyle Maltepe Cezaevi’nden Çorlu’ya nakledildi. Engin Polat’ın eşi Dilan Polat ve kız kardeşi Sıla Doğu ise Marmara Cezaevi’nde kalmaya devam ediyor.

Engin Polat ve babası Çorlu’ya gönderildi!

Sosyal Medya fenomeni Dilan Polat, Engin Polat, Sıla Doğu'nun da aralarında olduğu 14 şüpheli, 5 Kasım günü "suç işlemek amacıyla örgüt kurma", "suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olma", "vergi usul kanununa muhalefet", "mal varlığı değerlerinin meşru kaynağını gizlemek", "Spor müsabakalarına dayalı sabit ihtimalli veya müşterek bahis ya da şans oyunlarıyla bağlantılı olarak para nakline aracılık etme" suçlarından tutuklandı.

Polat ailesinin sahibi olduğu şirketlerde yapılan aramalarda, sahte fatura keserek 200 milyon lira para akladıkları iddia ediliyor.

Engin Polat ve babası Sezgin Polat, tutuklandıktan sonra Silivri’de bulunan Marmara Cezaevi’ne gönderilmişti.

Ancak asayiş ve güvenlik gerekçesiyle 11 gün sonra Çorlu Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’na nakledildiler. Engin Polat’ın erkek kardeşleri ve diğer akrabaları da başka cezaevlerine sevk edildi.

DİLAN POLAT VE KIZ KARDEŞİ MARMARA’DA KALDI!

Engin Polat’ın eşi Dilan Polat ve kız kardeşi Sıla Doğu ise Marmara Cezaevi’nde kalmaya devam ediyor. Dilan Polat ve Sıla Doğu, Engin Polat’ın da aralarında bulunduğu 14 şüpheliyle birlikte tutuklanmıştı. Dilan Polat ve Sıla Doğu’nun da kara para aklama suçuna karıştıkları iddia ediliyor.

POLAT AİLESİNİN DAVASI NE ZAMAN GÖRÜLECEK?

Polat ailesinin kara para aklama davasının ne zaman görüleceği henüz belli değil. Polat ailesinin avukatları, müvekkillerinin suçsuz olduklarını savunuyor.