Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Ender Saraç’ın oğluna istismar iddiası! Bakanlık devreye girdi

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, diyetisyen ve beslenme uzmanı Ender Saraç’ın oğluna cinsel istismarda bulunduğu iddialarıyla ilgili olarak harekete geçti. Bakanlık, haberlere konu olan çocuk ve annesinin psikososyal destek sürecine alındığını ve hukuki sürecin takip edildiğini duyurdu. Bakanlık, çocuğun mağduriyetini önlemek için yayın yasağı talep etti.

Yayın Tarihi: 09.12.2023 12:34
Güncelleme Tarihi: 09.12.2023 12:34

Ender Saraç’ın oğluna istismar iddiası! Bakanlık devreye girdi

Ünlü diyetisyen ve beslenme uzmanı Ender Saraç’ın oğluna cinsel istismarda bulunduğu iddiası, sosyal medyada büyük yankı uyandırdı. İddiaların ortaya çıkmasının ardından devreye giren Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, konuyla ilgili açıklama yaptı. Bakanlık, haberlere konu olan çocuk ve annesinin psikososyal destek sürecine alındığını ve hukuki sürecin takip edildiğini duyurdu. Bakanlık, çocuğun mağduriyetini önlemek için yayın yasağı talep etti.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, sosyal medya platformu X üzerinden yaptığı açıklamada, bazı basın yayın organlarında yer alan istismar iddialarına ilişkin bilgi verdi. Bakanlık, “Çocuklara yönelik en ufak istismar şüphesi bizim için ihbar niteliğindedir.” diyerek, konuya hassasiyetle yaklaştığını belirtti.

Bakanlık, “Oğlunu istismar ettiği iddia edilen ünlü doktor” başlıklı haberlerin ardından haberlere konu olan çocuk ve annesi ile görüşme gerçekleştirdiğini ve çocuk ve anne için psikososyal destek süreci başlattığını açıkladı.

ÇOCUĞUN ÜSTÜN YARARI İLKESİ GÖZETİLDİ

Bakanlık, çocuğun üstün yararı ilkesince ve çocuğun ilgili haberlerden olumsuz etkilenme olasılığı göz önünde bulundurularak yayın yasağı talebinde bulunduğunu bildirdi. Bakanlık, hukuki sürecin de yakından takip edildiğini ve gerekli adımların atılacağını ifade etti.

Bakanlık, istismar iddialarına ilişkin açıklamasını “Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” diyerek sonlandırdı.

ender saraçoğlu