Emekliye MÜJDELER bitmiyordu! 2024 yılbaşı ikramiyesi yola çıktı geliyor

Cumhuriyetimizin 100. yılı sebebiyle 3. emekli ikramiyesi ödemesi yapılırken, her sene araştırma konusu olan yılbaşı ikramiyesi konusunda da gelişmelerin olduğu konuşuluyor. Peki emekliye 2024 yılbaşı ikramiyesi verilecek mi? 2024 SSK, Bağkur emekli yılbaşı ikramiyesi ne kadar verilecek?

Emekliye MÜJDELER bitmiyordu! 2024 yılbaşı ikramiyesi yola çıktı geliyor

Her sene yılbaşı yaklaşırken emekli vatandaş emekli zammının yanı sıra diğer taraftan bu sene emekliye yılbaşı ikramiyesi verilecek mi sorusunun yanıtını araştırıyor. Emekli yılbaşında ikramiye verilip verilmeyeceği konusunda suallerini arama motorlarında araştırıyor. 2023 yılı emekliler  için oldukça şanlı bir yıldı. Zamlar, ikramiyeler ve EYT derken, 2024 yılında da bu şansın devam etmesi dileniyor. Emekliye Cumhuriyetimizin 100. yılı sebebiyle 3. emekli ikramiyesi ödemesi yapılırken, her sene araştırma konusu olan yılbaşı ikramiyesi konusunda da gelişmelerin olduğu konuşuluyor. Peki emekliye 2024 yılbaşı ikramiyesi verilecek mi? 2024 SSK, Bağkur emekli yılbaşı ikramiyesi ne kadar verilecek?

EMEKLİYE YILBAŞI İKRAMİYESİ GELİŞMESİ

Emekli yeni yıla 2 aydan az bir vakit kala yılbaşı ikramiyesini verilip verilmeyeceğini soruşturuyor. Emeklilere yılda 2 kere ödenen ikramiye ödemelerine ek olarak bu sene ödenen Cumhuriyet ikramiyesi sonrasında yılbaşı için de umutlar yükseliyor. Cumhuriyet ikramiyesi olan ₺5.000 ödemeler bugün itibarıyla hesaplara aktarılmaya başladı. Ekonomik sıkıntılar içinde boğuşan vatandaş 5000 TL ödeme ile biraz olsun rahatlarken, CHP taraflarından yeni bir ikramiye teklifi meclise sunuldu.

İKRAMİYE

 Enflasyon sebebiyle emekli maaşlarının eridiği günümüzde devlet Cumhuriyet ikramiyesi ile bir nebze olsun destek sağlarken emekliler konu ile alakalı yeni bir ikramiye müjdesi haberini bekliyor. Her sene 2 defa verilen emekli ikramiyesi Kurban Bayramı öncesi ve Ramazan Bayramı öncesinde emeklinin hesabına aktarılmaktadır. Ilk kez 2018 yılında 1000 TL olarak başlayan ikramiye ödemeler, daha sonrasında 1100 TL'ye çıkartılırken geçtiğimiz Kurban ve Ramazan Bayramında ise ₺2.000'ye yükseltilmiş toplamda 4000 TL ikramiye ödemesi yapılmıştı.

ÖZEL SEKTÖRDE ÖDEMELER BAŞLAYACAK

Özel sektör çalışanları arasında oldukça yaygın olarak ödenen yılbaşı ikramiyesinin emekliler için geçerli olup olmadığı konusunda araştırmalar devam ederken, enflasyonun etkisiyle emekliye özel birçok sosyal destek paketinin hükümet tarafından duyurulması bekleniyor. Henüz bugün ödemeleri başlayan Cumhuriyet ikramiyesi akabinde emeklilere yılbaşında ikramiye ödemesi yapılıp yapılmayacağı ile alakalı gündem maddesi yer almıyor.