Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Emeklisi çalışanı kiracısı işvereni... Kasım enflasyonu sonrası hesaplar tamam

Yılın 11. enflasyon açıklaması bugün yapılacak. Yapılacak olan Kasım ayı enflasyon rakamlarına göre yeni yılda yapılacak olan zamların yeni bir oranı daha netleşmiş olacak.

Yayın Tarihi: 04.12.2023 14:26
Güncelleme Tarihi: 04.12.2023 14:26

Emeklisi çalışanı kiracısı işvereni... Kasım enflasyonu sonrası hesaplar tamam

Yılın 11. enflasyon açıklaması bugün yapılacak. Yapılacak olan Kasım ayı enflasyon rakamlarına göre yeni yılda yapılacak olan zamların yeni bir oranı daha netleşmiş olacak. 2024 zamlarının hesaplanması adına tüm vatandaş 6 aylık enflasyon verilerini merakla bekliyor. Bugün yapılacak olan açıklama zam oranlarının belirlenmesinde tek bir rakam kalacağını gösterirken, uzmanların 1 ay sonra yapılacak olan yeni yıl zamları konusunda hesaplamalarını kolaylaştıracak. TÜİK bugün, 11.enflasyon verini oluşturan Kasım ayı enflasyon oranı açıklamasını sunacak. 

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklaması beklenen Kasım ayı enflasyonu çok büyük önem arz ediyor. Kiracısından, iş verenine, kurumlarsan, emeklisine kadar her bireyin alacağı zam oranı konusunda gösterge olacak iken, ürün ve hizmet zamları için de belirleyici faktörlerden olacağı biliniyor. Peki kasım ayı enflasyon verileri saat kaçta açıklanacak?

ytl

Türkiye de milyonlarca kişi her ayın başında yapılan geçmiş ayın enflasyon oranı açıklamasını takip ediyor. Bugünde yapılacak olan TÜİK kasım ayı enflasyon açıklamasına gözler çevrili bekliyor. 

KASIM ENFLASYON VERİLERİ SAAT KAÇTA AÇIKLANACAK?

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından her ayın 3'ünde geçmiş ayın enflasyon verileri açıklanıyor. Kasım ayı enflasyon verileri hafta sonunun girmesi sebebiyle bugün açıklanacak. Kasım ayı enflasyon verileri 4 Aralık Pazartesi günü saat 10.00'da açıklanacak. 

Ekonomistlerin kasım ayı beklentileri geçtiğimiz Cuma günü ortaya çıkmıştı. Bu kapsamda yüzde 3,68 olacağı tahminleri sunuldu. Bu kapsamda geçtiğimiz ay yüzde 61,36 olarak tahmin edilen yıllık enflasyonun yüzde 62,61'e yükseleceği tahmin ediliyor. 

KASIM ENFLASYONU KAÇ OLARAK AÇIKLANDI

"TÜİK Kasım ayına ilişkin enflasyon rakamlarını açıkladı. Buna göre Kasım ayında da enflasyondaki yükseliş devam etti. Bir aylık enflasyon %3,28 olarak gerçekleşti.